Stena Estrid

Stena Estrid jako pierwsza wprowadziła na rynek promy nowej generacji 'E-Flexer' RoPax

Stena Line wprowadziła właśnie na rynek swój prom nowej generacji RoPax w stoczni Avid Weihai Shipyard w Chinach.

Nowy statek, o nazwie Stena Estrid, pojawił się w wodzie po raz pierwszy 16. stycznia. Rozpoczęcie jego pracy na trasie z Dublina do Holyhead jest zaplanowane na początek 2020 roku. Jest on pierwszym z trzech nowych statków E-Flexer płynących do Morza Irlandzkiego do 2021 roku. Pozostałe dwa statki z tej serii będą kursowały między Belfastem a Liverpoolem.

Tego samego dnia stocznia gościła kładzenie kilu trzeciego statku tej serii. Stena Line, firma siostrzana Stena RoRo, zarządza wszystkimi projektami budowlanymi E-Flexer w stoczni Avic Weihai.

Prezes Stena RoRo, Per Westling, powiedział:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałej współpracy ze stocznią AVID, która obejmuje zarówno rozwój, jak i produkcję serii E-Flexer. Z punktu widzenia klienta mamy wysokie wymagania w zakresie adaptacji i elastyczności, które stocznia z powodzeniem zaspokaja. Zostało to osiągnięte w dużej mierze z dobrym poziomem jakości."

W okresie do 2016 do 2018 roku, Stena RoRo złożyła zamówienie na osiem statków klasy Stena E-Flexer. Trzy statki, które są budowane dla Morza Irlandzkiego będą większe od dzisiejszych standardowych statków RoPax o długości 215 metrów. Będą miały ładowność 3100 metrowego pasa ruchu oraz przestrzeń do przewozu 120 samochodów i 1000 pasażerów. Jest to wielomilionowa inwestycja Stena Line. Powiedzieli, że “podkreśla ona ich zaangażowanie” w działalność na Morzu Irlandzkim. Pomimo obaw związanych z wpływem Brexitu na Holyhead, Stena wierzy, że w kolejnych latach transport promów irlandzkich będzie się nadal zwiększał.

Niclas Mårtensson, Prezes Stena Line powiedział;

"To bardzo ekscytujący czas dla naszej firmy. Jestem dumny, że jako największa firma promowa w Europie, Stena Line nadal pomaga w kształtowaniu branży dla nowej generacji klientów transportu towarowego i rekreacyjnego"

Wkrótce dostępnych będzie więcej informacji o serii Stena E-Flexer.

29 Styczeń 2019

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc