tirrenia malta

Operator Tirrenia Lines na trasach do Malty w 2017 roku.

Tirrenia Lines ogłosiła, że od 1 września 2017 będzie operować sześcioma przeprawami w tygodniu do Katanii.

Po ponad 29-letniej nieobecności Tirrenia Lines wraca. Nowy statek będzie operował na nowej trasie cargo łączącej Livorno z Katanią. Nowa trasa będzie dodatkiem do 13 innych, którymi Tirrenia Lines obecnie operuje. Operator ten oferuje połączenia statkami cargo i pasażerskimi z Włoch na Sycylię oraz do Wysp Tremiti na Morzu Adriatyckim.

Tirrenia Lines ogłosiła również szereg zmian i inwestycji w porcie w Katanii, by ulepszyć funkcjonowanie portu. Celem jest uzyskanie centralnego portu dla wszystkich przepraw do Afryki i innych.

Poprzez wprowadzenie przepraw na trasie Genoa-Livorno-Catania-Malta, Tirrenia Lines ma nadzieję wzmocnić swoją pozycję i zapewnić wsparcie istniejącym już trasom do Katanii i Malty. Jak na razie planowane są trzy przeprawy Genoa-Katania, trzy przeprawy Livorno-Katania oraz dwie przeprawy Katania-Malta-Katania. W przyszłości operator planuje zwiększyć częstotliwość tych przepraw, w związku z tym wprowadzone zostaną dwa nowe promy: The Eliana Marino oraz Via Adriatico. Przykładowo, Via Adriatico będzie mógł ulokować 75 kierowców w 25 potrójnych kabinach.

Dyrektor SMS Group, Simon Mifsud skomentował:

„Te trasy są bardzo popularne, dlatego konkurencja jaką wprowadzi Tirrenia Lines będzie doskonałą alternatywą dla klientów, którzy dotychczasowo nie mieli żadnego wyboru”.

Z tej wiadomości ucieszą się przede wszystkim firmy transportowe, które planują rozwinąć swój zasięg i korzystać z przepraw na Maltę częściej.

16/01/2017

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc