Opłaty związane z korzystaniem z telefonów komórkowych na promach.

Opłaty związane z korzystaniem z telefonów komórkowych na promach.

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach telefon jest nieodłącznym elementem pracy. Każdego kierowcę czy pasażera intersuje to, ile będzie musiał dodatkowo zapłacić za korzystanie z telefonu komórkowego podczas przeprawy promowej.

Poniżej prezentujemy Państwu kilka przykładów tego, jak telefony komórkowe funkcjonują na morzu, jakie wynikają z tego koszta i czy istnieją jakieś alternatywy.

Jakie koszta poniosę na pokładzie promu?

Pytanie, którzy zadają sobie wszyscy. „Kto obciąża mnie kosztami za połączenia telefoniczne podczas przeprawy promowej?” W zależności od tego kogo zapytasz, odpowiedź się różni. Poniżej infomacje od kilku operatorów:

Stena Line

Stena Line potwierdziła, że koszt korzystania z telefonów komórkowych, nie jest zależny od nich. W momencie w którym statek opuści port, telefony łączą się z siecią MCP(Maritime Communications Partner). Szczegółowe koszta powinny być dostępne u Twojego operatora sieci komórkowej.

Brittany Ferries

Brittany Ferries korzysta z sieci satelitarnej Skybridge. Po wypłynięciu z portu koszta będą „o wiele wyższe niż taryfa standardowa”.

  • Wykonanie telefonu £2 za minutę połączenia
  • Odebranie telefonu £1,50 za minutę
  • Wysłanie wiadomości SMS £0,50 + standardowa stawka
  • Wysłanie wiadomości MMS £0,45 za wiadomość
  • Korzystanie z Internetu, £6 za 1MB, do 5MB, następnie £30 za każde kolejne 5MB

DFDS

DFDS nie jest odpowiedzialny za koszta związane z korzystaniem z telefonów komórkowych podczas przepraw. W tym przypadku to Twój operator ustala stawki. DFDS podkreśla, że ważny jest kontakt z operatorem sieci komórkowej przed skorzystaniem z telefonu na promie, by uniknąć przykrych niespodzianek po otrzymaniu rachunku.

Irish Ferries

Irish Ferries również podkreśla, że nie jest odpowiedzialny za jakiekolwiek koszta związane z używaniem telefonów komórkowych na promie.

Jak telefony komórkowe działają na morzu?

Istnieje dwóch przedstawicieli sieci komórkowej:Skybridge i MCP(teraz Telenor Maritime). Oferują oni sieci: 2G, 3G & 4G GSM poprzez połączenie z VSAT satelitą. Znajdujące się na statkach WiFi również łączy się z Internetem korzystając z tej samej technologii.

Mobile network on ferry

Jakie są alternatywy?

  • Wyłącz roaming by uniknąć nieoczekiwanych kosztów
  • Jeżeli musisz korzystać z telefonu na pokładzie promu, sprawdź z operatorem swojej sieci komórkowej jakie są opłaty
  • Większość promów udostępnia WiFi, czasami nawet darmowe. Nawet jeżeli nie jest darmowe w wiekszości wypadków i tak jest tańsze niż serwis satelitarny
  • Jesteś na urlopie? Wyłącz telefon i zrelaksuj się

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji w tym temacie, skontaktuje się z naszym Biurem Obsługi Klienta – mailowo, poprzez czat lub telefonicznie: +44 1772 851 940

04 Październik 2016

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc