Irish ferries new ro-pax

Nowy Prom Irish Ferries na trasie Holyhead <> Dublin od 2020.

Irish Continental Group planuje zainwestować 165,2 miliona Euro w budowę nowego promu Ro-Pax, który będzie oferował przeprawy na trasie Holyhead <> Dublin.

Nowy 67,400 tonowy okręt będzie miał ładowność 5,610 metrów, co odpowiada ilości około 330 pojazdów cargo podczas każdej przeprawy. Dzięki wprowadzeniu nowego promu, znacznie zwiększy się ilość dostępnych miejsc oferowanych przez tego operatora.

Wstępna data wprowadzenia nowego okrętu to połowa 2020 roku.

Prom ten będzie wyposażony w najnowszą technologię, która będzie zgodna z obowiązującymi regulacjami środowiskowymi. Dodatkowo okręt ten będzie posiadał cztery główne silniki o mocy 33,600KW. Miejsce na pokładzie będzie podzielone na pięć poziomów, a unikalna konstrukcja pozwoli na efektywne i szybkie manewry oraz załadunek i rozładunek.

Nowy okręt ma zastąpić MV Ulysses, który to zastąpi MV Epsilion. To pozwoli na wprowadzenie kolejnego promu: W.B. Yeats (połowa 2018 roku), który będzie przeprawiał się bezpośrednio z Irlandii do Francji, tak jak obecnie MV Oscar Wilde.

Wprowadzenie nowego okrętu znacznie zwiększy ilość dostępnych miejsc zarówno dla pojazdów cargo, jak i dla pojazdów osobowych na niezwykle popularnej trasie Dublin – Holyhead.

16 Styczeń 2018

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc