TT Line green ferry

Nowe zielone statki TT-Line

Zielony to kolor najbardziej kojarzony z pieniędzmi i środowiskiem. Dzięki nowym Zielonym Statkom TT- Line i naszym wiodącym w branży stawkom, możesz zadbać o jedno i drugie.

Etap planowania, który rozpoczął się w 2016 roku, uwieńczył rozwój "najbardziej zielonych" promów w historii TT- Line, a także w historii Morza Bałtyckiego.

Jeden z najnowszych zielonych statków operatora, Nils Holgersson, ma 230 m długości i nosi imię tytułowej postaci z klasycznej szwedzkiej opowieści dla dzieci "Cudowna podróż Nilsa Holgerssona przez Szwecję''.

Przy pojemności ładunkowej dla ciężarówek przegubowych, kontenerów i przyczep wynoszącej 200+ oraz maksymalnej pojemności pasażerskiej wynoszącej 800 osób, statek wykorzystuje skroplony gaz ziemny (LNG); najczystsze dostępne paliwo morskie.

Co to jest LNG?

Oto co musisz wiedzieć:

  1. Jest wolny od siarki.

Duże ilości dwutlenku siarki mogą potencjalnie prowadzić do różnych problemów zdrowotnych u ludzi i dzikich zwierząt. Podczas gdy olej napędowy (MGO) może produkować duże ilości dwutlenku siarki, dzięki przejściu na LNG, TT- Line jest w stanie zredukować emisję dwutlenku siarki o 98%.

  1. Pomaga to zmniejszyć emisję tlenków azotu o 82%.

Rosnące ilości zanieczyszczeń NO2 mogą przyczynić się do wielu problemów środowiskowych, w tym kwaśnych deszczy. Stosowanie MGO wymaga skomplikowanej obróbki spalin. Ale dzięki LNG nowe statki TT-Line mogą ominąć ten proces i zmniejszyć emisję tlenków azotu.

  1. Oznacza to mniej dwutlenku węgla w naszej atmosferze.

Wreszcie, choć z pewnością nie mniej ważne, zastosowanie LNG w nowych statkach TT- Line może zmniejszyć ogólną produkcję dwutlenku węgla nawet o 66% na jednostkę ładunku. Ma to ogromny wpływ na nasze środowisko poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

Jakie cechy posiadają nowe statki TT- Line Zielone Statki?

Nowa grupa ekologicznych statków od TT-Lines jest nie tylko przyjazna środowisku. Na przykład prom RoPax Nils Holgersson ma wiele kuszących cech, w tym (ale nie tylko):

  • Taras słoneczny
  • Salonik dla zwierząt
  • Salonik dla kierowców ciężarówek
  • Balkon dla ciężarowców
  • Sauna
  • Restauracja
  • Kiosk i bar

I wiele więcej.

Z Freightlink możesz cieszyć się wszystkimi tymi korzyściami podczas transportu towarów i oszczędzać pieniądze swojej firmy dzięki naszym wiodącym w branży stawkom.

Więcej informacji można znaleźć na stronie operatora TT- Line.

Na jakich trasach będą podróżować nowe ekologiczne statki TT-Line?

Nils Holgersson będzie podróżował między Litwą a Szwecją (Kłajpeda ⇄ Trelleborg), Polską a Szwecją (Świnoujście ⇄ Trelleborg) oraz Niemcami a Szwecją (Travemunde ⇄ Trelleborg i Rostock ⇄ Trelleborg). Bilety towarowe obejmują również miejsce do cumowania we wspólnej kabinie oraz dodatkowe posiłki.

03 Październik 2022

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc