International Women's Day 2024

Kobiety w transporcie: obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet 2024

W tym Międzynarodowym Dniu Kobiet skupiamy się na branży transportowej.

Czy wiesz, że tylko jedna piąta globalnej siły roboczej w transporcie to kobiety? Gdy spojrzymy na kobiety na wyższych stanowiskach w branży, odsetek ten tylko się zmniejsza, a zaledwie 15% stanowisk kierowniczych zajmują kobiety (według Global Institute of Logistics Network).

Ale nie we Freightlink.

Kobiety stanowią połowę kierowniczych stanowisk we Freightlink

Nasz zespół reprezentuje 13 różnych narodowości i mówi 8 różnymi językami, a my jesteśmy dumni, że możemy pracować z jednymi z największych innowatorów w naszej branży.

W rzeczywistości 48% naszych pracowników to kobiety. Niestety, nie wszędzie tak jest.

Brak kobiet kierowców w znacznym stopniu przyczynia się do trwającego niedoboru kierowców w Europie, a badania pokazują, że zatrudniając więcej kobiet, firmy mogą stać się bardziej wydajne i innowacyjne.

Kobiety w transporcie: jak to jest pracować w branży transportowej?

Poprosiliśmy kilka kobiet z naszej firmy o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

“Zaczęłam tę pracę nie mając pojęcia, co ona oznacza, ale miałam szczęście uczyć się od najlepszych. Każdego dnia wspólnie zapewniamy klientom nienaganną obsługę i najlepsze doświadczenia. Stworzyłam silne więzi, zapewniłam niezawodność i zaangażowanie, a moja praca w pełni się opłaciła.”

Anca, agent sprzedaży na rynek rumuński

“Branża transportowa rozwija się szybko, więc kampanie marketingowe często muszą być elastyczne i musimy być przygotowani do pracy nad wieloma projektami jednocześnie, a także dostosowywać strategie w oparciu o dane w czasie rzeczywistym. Posiadanie wsparcia jest absolutnym kluczem do sukcesu, a Freightlink właśnie to zapewnia.”

Edyta, European Marketing Executive

"Kiedy zaczynałam swoją karierę w branży transportowej ponad 20 lat temu, nie było w niej zbyt wielu kobiet, więc fantastycznie jest teraz pracować w firmie takiej jak Freightlink, głównym graczu w branży, gdzie stosunek mężczyzn do kobiet jest bliski 50%. Czasami może to być trudne i wymagające środowisko, w którym nie ma dwóch takich samych dni, ale w firmie panuje prawdziwy duch zespołowy i jest wiele możliwości rozwoju i kariery. ”

Joanne, agent sprzedaży na Irlandię

“Praca we Freightlink jest bardzo interesująca i jednocześnie pełna wyzwań. Nauczyłam się wiele o logistyce i o tym, jak zaplanowane rzeczy mogą się szybko zmienić, ale nie poddawać się i próbować znaleźć rozwiązania w każdej sytuacji. Więc na koniec jest satysfakcjonujące, gdy wszystko ładnie się układa.”

Jana, agent sprzedaży na Czechy i Slowację

“Moje doświadczenie z Freightlink jest wspaniałe, ludzie tutaj są mili i entuzjastyczni, wszyscy jesteśmy doceniani i mamy wiele możliwości rozwoju i uczenia się nowych rzeczy.”

Mariann, Data & Website Administrator

Ponieważ wszystkie branże (ale w szczególności branża transportowa) z roku na rok napotykają coraz większe przeszkody, wdrażanie integracyjnej polityki zatrudnienia jest dla firm oczywistością. Chociaż kobiety stanowią zaledwie 20% globalnej siły roboczej w branży transportowej, z przyjemnością informujemy, że to się zmienia, a niezliczone firmy aktywnie starają się rekrutować różnorodne talenty.

Dowiedz się więcej o tym, jak wygląda praca we Freightlink.

08 Marzec 2024

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc