HSC Johnathan Swift

Irish Ferries sprzedał okręt Jonathan Swift armatorowi Balearia

Irish Continental Group, właściciel Irish Ferries sprzedał okręt Jonathan Swift hiszpańskiemu armatorowi za 15.5 miliona Euro.

Okręt ma zostać dostarczony do armatora Balearia w kwietniu 2018. Jonathan Swift operował na trasie Holyhead – Dublin przez około 17 lat. Oryginalnie zakupiony za 38.8 milionów Euro, generował profit w wysokości około 14 milionów Euro.

Westpac ExpressOkręt zbudowany przez Austal Ships, był pierwszym szybkim promem należącym do Irish Ferries. Zaprojektowany tak, by umożliwić szybkie manewry w porcie, Jonathan Swift wyposażony jest w tzw drzwi łukowe, dzięki czemu pojazdy mogą szybciej wyjechać z pokładu zaraz po ukończeniu podróży. Prom ten został włączony do floty Irish Ferries w 1999 roku i w tamtym czasie powiekszył ilość dostepnych miejsc o 50%.

Okręt Westpac Express, zbudowany w 2001 roku, zostanie włączony do floty Irish Ferries, zastępując prom Jonathan Swift. W marcu 2011 Westpac Express został wykorzystany przez rząd amerykański w odpowiedzi na tsunami i trzęsienie ziemi w Japonii.

31 Styczeń 2018

Szukaj i rezerwuj

pt., 1 gru 2023
sob., 2 gru 2023
Potrzebna pomoc