Seatruck ferry at Warrenpoint

Czy cargo bez nadzoru jest odpowiednie dla Twojego biznesu?

Jedną z najbardziej popularnych usług promowych jest rezerwacja cargo bez nadzoru, co okazuje się być nieustannie korzystną metodą transportu towarów z wielu powodów. Aż 71% cargo promowych na Morzu Irlandzkim jest przewożonych bez nadzoru.

Co to jest cargo bez nadzoru?

Cargo bez nadzoru to transport ładunków na kołach bez kierowcy i kabiny. Krótko mówiąc, pojazd cargo jest pozostawiony na nabrzeżu w porcie przez kierowcę (odłączony od kabiny) i holownik (mały ciągnik) wciąga pojazd na i ze statku.

Chociaż większość cargo bez nadzoru to przyczepy, wiele pojazdów może być transportowanych bez nadzoru, w tym -

 • Domy mobilne
 • Traktory
 • Samochody handlowe
 • Kombajny zbożowe
 • Wózki widłowe
 • Maszyny rolnicze

I wiele innych. Tak długo jak pojazd może być holowany i ma gumowe opony, prawdopodobnie może być załadowany na odpowiedni prom.

Jakie są korzyści?

Jest wiele powodów, dla których warto skorzystać z usługi przewozu cargo bez nadzoru. Obejmują one -

 • Koszt – może być znacznie tańszy, jeśli przyczepa, ciągnik itp. zostaną pozostawione w porcie przez jednego kierowcę, a odebrane w porcie docelowym przez innego. Nie tylko oszczędzasz pieniądze nie przewożąc kierowcy, ale również oznacza to, że ten sam kierowca może wykonać więcej zleceń.
 • Przestrzeń – po co wypełniać przyczepę jednym przedmiotem (na przykład wózkiem widłowym), kiedy można po prostu podrzucić wózek widłowy i umieścić go na promie. Prawdopodobnie będzie to również z korzyścią dla operatora promu dzięki wypełnieniu niewygodnej przestrzeni.
 • Korzystanie z rejsów poza godzinami szczytu – można zaoszczędzić czas i koszty transportując przyczepę poza godzinami szczytu, bez dodatkowych kosztów i potencjalnych opóźnień w godzinach szczytu.
 • Bądź ekologiczny – spełnij wymagania CSR i zobowiązania związane z dbałością o klimat, minimalizując czas przebywania kierowców w drodze.
 • Dostępność kierowców – coraz trudniej jest znaleźć kierowców, a płace rosną. Korzystając z usługi bez nadzoru, możesz lepiej spożytkować czas swoich pracowników.
 • Jedyna opcja – ze względu na rozmiar i kształt transportowanego pojazdu, może to być jedyna opcja. Na szczęście jest to świetna, wydajna opcja, z której korzysta na co dzień wiele firm.

"Korzystamy z usług Freightlink dla naszego cargo bez nadzoru już od wielu lat i uważamy, że działają bardzo sprawnie i niezawodnie. Komunikacja z nimi jest znakomita, a każda osoba, z którą rozmawiamy, zawsze służy pomocą. Luke jest naszym głównym kontaktem. Rozumie naszą działalność bez nadzoru i sposób, w jaki pracujemy. Freightlink zawsze stara się jak najlepiej dostosować do nas, nawet w krótkim czasie."

Brian

Rzeczy, o których należy wiedzieć

Jak w przypadku każdej usługi, są pewne ważne rzeczy, o których należy pamiętać.

Cargo bez opieki wymaga obecności kierowcy w obu portach - upewnij się, że masz odpowiednich partnerów, aby zapewnić spójny ruch cargo

Uszkodzenia się zdarzają - Mimo, że operatorzy promowi upewnią się, że Twóje cargo jest bezpieczne i zabezpieczone, wszystko może się zdarzyć. Szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Upewnij się, że Twój pojazd/przyczepa bez nadzoru jest odpowiednio ubezpieczony

Wszystkie przyczepy bez nadzoru muszą mieć pierścienie mocujące i kozły, aby można je było bezpiecznie przymocować do promu.

Wielu operatorów promowych oferuje usługę bez nadzoru, w tym Seatruck na Morzu Irlandzkim i DFDS na Morzu Północnym. Aby sprawdzić, czy ta usługa jest dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj z naszym zespołem ds. sprzedaży.

04 Lipiec 2022

Szukaj i rezerwuj

pt., 1 gru 2023
sob., 2 gru 2023
Potrzebna pomoc