P&O Ferries Logo

Aktualizacja promów P&O: Informacja o niskiej zawartości siarki na irlandzkich trasach morskich

Promy P&O wydały oświadczenie.;

Jak zapewne wiesz, nowa dyrektywa przyjazna środowisku oznacza, że operatorzy promów muszą spełniać bardziej rygorystyczne limity dotyczące emisji siarki dla statków pływających po Obszarach Kontroli Emisji IMO. Nasze irlandzkie statki morskie będą pływać na tych obszarach od 1. stycznia 2020 roku.
Aby spełnić te wymagania, wszyscy operatorzy promowi mają wybór: mogą prowadzić swoje statki na droższych alternatywach o niskiej zawartości siarki, w przeciwieństwie do dzisiejszego cięższego oleju opałowego z siarką (HFO); lub zainwestować w technologię redukcji znaną jako płuczki siarki, aby skutecznie obniżyć emisje siarki do nowego niskiego poziomu 0,5 procenta.
Zdecydowaliśmy się przekształcić nasze statku na Morzu Irlandzkim, aby wykorzystywały paliwo o niskiej zawartości siarki 0,5%, co jednak spowoduje znaczny wzrost naszych kosztów paliwa dla tras Morza Irlandzkiego.
Od 1. stycznia 2020 roku wprowadzimy nową dopłatę paliwową na wszystkich kontach towarowych wysyłanych z naszych usług do i z Larne i Dublina. Wzrost ten będzie się oczywiście różnił w zależności od trasy. Zostanie obliczony i przedstawiony przez twojego menedżera ds. współpracy biznesowej w odpowiednim czasie, aby zapewnić ci odpowiednią ilość czasu na poinformowanie swoich klientów. Uwzględni on BAF (zmienny dodatek paliwowy), który już płacisz, oraz różnicę cenową 0,5% niskiej zawartości siarki.
Rozumiemy dodatkowe obciążenie, jakie nowe prawodawstwo Morza Irlandzkiego nakłada na łańcuch dostaw, ale dodatkowe koszty przyjaznego dla środowiska przestrzegania przepisów muszą zostać wchłonięte i odzwierciedlone w cenach pobieranych od użytkownika końcowego, co z kolei umożliwi Promom P&O utrzymanie solidnej sieci usług opartych na bazie, aby spełnić bieżące wymagania.
W międzyczasie będziemy kontynuować działalność w możliwie najbardziej efektywny sposób, aktywnie zarządzając oszczędnością paliwa i kontynuując jednocześnie obsługę najbardziej ekonomicznych statków towarowych, aby ograniczyć wzrost kosztów do absolutnego minimum.

23 Lipiec 2019

Szukaj i rezerwuj

ndz., 10 gru 2023
pon., 11 gru 2023
Potrzebna pomoc