Eurotunnel Freight logo

Aktualizacja Eurotunnel Freight — pomoc w aktualizacji za dopłaty (lato 2023)

Zdajemy sobie sprawę, że utrzymujące się wysokie ceny energii, wywołane ostatecznie konfliktem na Ukrainie, są dużym obciążeniem dla nas wszystkich. Zatem chcielibyśmy odpowiedzieć na często zadawane nam pytanie:

Jak informowaliśmy Państwa pod koniec ubiegłego roku, Grupa (the Group) zawarła długoterminowe umowy na zakup energii elektrycznej wykorzystywanej do obsługi naszych przewozów pasażerskich i towarowych. Ten sposób zakupu uchronił nas – i Was – przed „głównym” skutkiem ogromnego wzrostu cen energii w zeszłym roku- naszym zamiarem było stworzenie stabilnych, stałych kosztów, które dawałyby wszystkim poczucie pewności, a nie potencjał do ogromnych wahań i ciągłych zmian dopłat, czego wszyscy byliśmy świadkami w ostatnich latach u naszych konkurentów poprzez wprowadzenie MARPOL i BAF.

Umowy, które podpisaliśmy w zeszłym roku, aby przygotować się na ten rok, odzwierciedlały przewidywane przyszłe warunki rynkowe oparte na założeniach poczynionych w tamtym czasie. Jednak umowy zawarte pod koniec 2022 roku nie dają nam możliwości skorzystania z obecnie malejących taryf obserwowanych na rynku. Jesteśmy jednak przekonani, że nasza decyzja zapewnia lepszą przejrzystość i stabilność, co ostatecznie ochroni Państwa jako klienta i naszą firmę przed ekstremalnymi wahaniami cen.

Obecna korekta wartości energii elektrycznej (EVA), o której informowaliśmy, pozostanie zatem niezmieniona w nadchodzących miesiącach.

Oczywiście rozumiemy również ogromną presję, pod którą nasi klienci jak i my wszyscy znajdujemy się w związku z globalnym kryzysem gospodarczym, czy to na kontynencie, czy w Wielkiej Brytanii.

Aby pomóc Tobie przetrwać lato, postanowiliśmy od 10 lipca do 30 września 2023 tymczasowo zawiesić dopłatę za dzień szczytu w wysokości 12 EUR/10 GBP za przeprawę.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym kalendarzem dni szczytu.

Mamy nadzieję, że ta znacząca inwestycja LeShuttle Freight potwierdzi nasze nieustające zaangażowanie na rzecz Państwa i reprezentowanych przez Państwa sektorów, podczas gdy nadal zobowiązujemy się do oferowania najszybszych i najbardziej ekologicznych usług na Short Straits.

Eurotunnel Freight

19 Lipiec 2023

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc