pies w ciezarowce

Bezpieczeństwo psów podczas podróży samochodem

dogs in hot vehicles

Każdy operator ma inne przepisy jeżeli chodzi o przewóz zwierząt. Jednakże bardzo ważne jest by zapewnić psu odpowiednie warunki podczas podróży po Europie w rozgrzanym samochodzie.

Samochód może się nagrzać w zaskakującym tempie, nawet jeżeli temperatura odczuwalna wcale nie jest taka wysoka. Kiedy na zewnątrz temperatura powietrza wynosi 22 stopnie Celsjusza, temperatura w samochodzie może przekraczać 47 stopni.

Przebywanie nawet 20 minut w tak nagrzanym pojeździe, prowadzi do tego, że temperatura jego ciała przekroczy 41 stopni, a to bezpośrednio zagraża życiu naszego pupila.

Porady dla kierowców/właścicieli psów

  • Nie pozostawiaj swojego psa w zaparkowanym pojeździe – nawet na kilka minut i nawet, jeżeli wydaje się, że na dworzu jest chłodno. Temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć błyskawicznie. Parkowanie w cieniu oraz otwieranie okien również nie jest bezpieczne!
  • Dbaj o to, by podczas podróży w pojeździe było otwarte okno, lub włączona klimatyzacja
  • Zaplanuj przerwy i przygotuj zapas wody. Ciało psa nie reguluje temperatury tak dobrze jak ludzkie. W związku z tym, bardzo łatwo o odwodnienie lub udar słoneczny.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z transportem zwierząt i przeprawami promowymi skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta.

21 Czerwiec 2017

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc