Polacy skazani za przemyt narkotyków w UK

Pięciu Polaków, Albańczyk oraz Brytyjczyk z Aveley w Essex zostali skazani na łączną karę pozbawienia wolności - 81 lat więzienia. Wyrok zapadł w Sądzie Koronnym w Southwark. W zarzutach uwzględniono czynny udział w przemycie wartej dziesiątki milionów funtów heroiny, kokainy, marihuany do portów Wielkiej Brytanii. To świetna wiadomość biorąc pod uwagę malejący procent uzależnienia oraz usprawnione kontrole graniczne w portach.

<img data-cke-saved-src="IMAGE src="IMAGE LINK" border="0" alt="Null">

26 letni Lewis Taylor z Perry Way w Aveley został skazany na karę pozbawienia wolności w wymiarze 8 lat za przemyt narkotyków klasy A. Należał on do gangu, który obserwowany był już od roku pod nazwą operacyjną ''Deballatio'' Policja operacyjna znalazła narkotyki warte miliony funtów oraz gotówkę. Wiadomo, że przemytnicy ukryli bloki heroiny oraz kokainy pod oponami ciężarówek. Marihuana została schowany w ''normalnym '' ładunku cargo.

Przemytnicy zatrudnili polaków jako kierówców do przewiezienia cennego ładunku. Mieli go przewieźć razem z ładunkiem, który przewozili dla swoich firm transportowych, po czym zostawić towar i wrócić z zapłatą przez kanał La-Manche. Detektyw Jerry Troon z grupy operacyjnej Met's Central Task Force powiedział : Chcę tym przekazać konkretną wiadomość dla każdego kto kiedykolwiek pomyślał o tym by przemycać narkotyki do UK''

Sędzia, który wydał wyrok zgodził się z opinią detektywa. Polacy - zamieszkujący Maidestone w Kent/UK włączając w to Roberta Filbrandta (31 lat) skazanego na 20 lat pozbawienia wolności oraz Radosława Fijalkowskiego (31lat) na 16 lat pozbawienia wolności. Polscy kierowcy ciężarówek : Piotr Kmiec, Arkadisz Krawczyk oraz Rafał Kocwas zostali skazani na 11 lat. Albańczyk Besmir Kaja (30 lat) został skazany na 6 lat.