P&O zamyka połączenie promowe ze skutkiem natychmiastowym.

Port w Cainryan

P & O Ferries potwierdziło, że szybki prom operujący od wiosny do jesieni na trasie z Troon do Larne zostanie zamknięty ze skutkiem natychmiastowym.

Stwierdzono, że jest to po prostu nieopłacalne.Uwcześnie prom działał na trasie Androssan do Larne lecz P&O Ferries zmieniło go na Troon w 2001 roku, gdzie do niedawna operował. Promem ten używany był przez wielu kluczowych firm transportowych, lecz poźniej skupiono się na przeprawach pasażerskich.

Skutki decyzji o zamknięciu tej trasy będą minimalne, ponieważ prom, które wypływają z Cainryan położonego 52 mile na południe od Troon wciąż oprują zarówno statki pasażerskie jak i te towarowe. P & O Ferries oferuje rejsy z Cairnryan do Larne, a Stena Line zapewnia przeprawy prmowe z Cairnryan do Belfastu.

Pomijając znikome skutki dla kierowców czy właścicieli firm transportowych decyzja spotka się z konsekwencjami ze strony społeczności Troon oraz Larne, których nie można zlekceważyć. Konsekwencje nie są jednak jeszcze znane i być może nie będą jeśli uruchomione zostanie kolejne połączenie promowe na tej trasie.

Zdjęcie dzięki uprzejmości P & O Ferries - Port w Cairnryan