Kraje Morza Bałtyckiego do Wielkiej Brytanii

Baltic sea ferry routes

W tym rejonie znajdują się: Polska, Szwecja, Dania, Finlandia, Estonia, Łotwa oraz Litwa. Poniżej przedstawiamy trasy promowe prowadzące z Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania – Dania

Jedyną bezpośrednią trasą z Wielkiej Brytianii do Danii jest Immingham – Esbjerg obsługiwana przez DFDS Seaways. W ciągu tygodnia odbywa się sześć przepraw, każda przeprawa zajmuje około 18,5 godzin.
Alternatywnie można również dostać się do Danii promem przez Kanał La Manche Dover – Calais lub Dover – Dunkierka oraz przez Eurotunnel Folkestone – Calais.

Wielka Brytania – Polska

Kierowcy najczęściej wybierają przeprawę promową na trasie Dover – Calais, Dover – Dunkierka lub też Eurotunnel: Folkestone – Calais. Kolejną opcją byłoby przeprawienie się z Immingham do Cuxhaven w Północnych Niemczech. Dzięki temu kierowca znajdzie się tylko 600km od Szczecina, co zajmie około 5,5 godzin jazdy.

Wielka Brytania – Łotwa

Tak jak wyżej, dojazd do Łotwy zaczyna się od przeprawy promowej przez Kanał La Manche. W zależności od potrzeb, raz dziennie dostępna jest przeprawa promowa na trasie Sztokholm – Ryga, trwa ona 17 godzin. By dostać się do Szwecji należałoby najpierw jednak zaopatrzyć się w łączony bilet Niemcy – Szwecja lub przez Most Oresund.

Prom z Travemunde w Północnych Niemczech dostępny jest raz w tygodniu. Przeprawa zajmuje około 25 godzin. Kolejne dwie przeprawy w tygodniu odbywają się do miejscowości Liepaja. Każda z nich trwa 27godzin.

Przeprawa promowa do Ventspils jest idealna, jeżeli chcesz zminimalizować czas dojazdu do Rygi. Dojazd ten zajmuje jedynie około 2 godzin i 20 minut.

Wielka Brytania – Litwa

Najszybsza przeprawa promowa do Litwy jest na trasie Karlshamn w Szwecji do Klaipeda. Promy odpływają raz dziennie i przeprawa zajmuje około 14 godzin. Aby dostać się z Wielkiej Brytanii do Szwecji najlepiej najpierw skorzystać z przeprawy promowej poprzez Kanał La Manche, następnie skorzystać z łączonego biletu na prom z Niemczech do Danii/Szwecji – lub przejechać przez most Oresund. Klaipeda znajduje się około 3 godziny jazdy ze stolicy.

Wielka Brytania - Estonia

Po przeprawie przez Kanał La Manche i dotarciu do Szwecji przez most Oresund lub prom, dostępne są przeprawy promowe z Kapellskar w Szwecji do Paldiski w Estonii. Przeprawy odbywają się kilka razy w tygodniu i każda z nich trwa około 11 godzin. Paldiski znajdują się w idealnej lokalizacji na zachód od Tallinna, do którego dojazd zajmuje niecałą godzinę.

Zarezerwuj prom

Szukaj i rezerwuj

czw., 21 wrz 2023
pt., 22 wrz 2023
Potrzebna pomoc