rough sea

Zła pogoda? Kolejki na drodze? Skorzystaj z Przewodnika Freightlink: Alternatywne Trasy

Zbliża się zima, a co za tym idzie pogarszająca się pogoda może spowodować liczne opóźnienia i anulacje przepraw promowych.

Poniżej prezentujemy kilka najczęściej wybieranych tras promowych oraz ich alternatywne opcje. W przypadku anulacji przeprawy, dużych opóźnień lub strajku, zawsze można przeprawić się inną trasą.

Dover

DoverPorty alternatywne: Folkestone, Newhaven

Zła pogoda na Kanale La Manche i opóźnienia przepraw promowych mogą skierować kierowców do Folkestone by przeprawić się z operatorem Eurotunnel.

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy w Dover lub Folkestone, możesz skorzystać z przepraw promowych z Newhaven lub Porthsmouth jeżeli przeprawiasz się do Francji, albo Harwich i Purfleet jeżeli podróżujesz w kierunku Holandii i Belgii.

Calais

CalaisPort alternatywny: Dunkierka

Trasa Calais – Dover jest najpopularniejszą wśród kierowców trasą do Wielkiej Brytanii. Jeżeli są jakiekolwiek opóźnienia lub kolejki w Calais, zawsze możesz skorzystać z Dunkierki.

Trasa Dunkierka – Dover z operatorem DFDS zajmuje około 2h – do 12 przepraw na dzień.

Liverpool & Morze Irlandzkie

BirkenheadPorty alternatywne: Birkenhead, Holyhead, Heysham

W miesiącach jesienno-zimowych na Morzu Irlandzkim bardzo często wystepują anulacje przepraw ze względu na złą pogodę. Z Wielkiej Brytanii do Irlandii istnieje dziewięć tras promowych, dzięki temu łatwiej będzie znaleźć odpowiadającą Ci przeprawę.

Portsmouth

FolkestoneAlernatywne porty: Newhaven, Poole, Plymouth, Dover, Folkestone

Zła pogoda na przeprawach z Porsmouth jest rzadkością. Warto jednak wiedzieć, który port wybrać, jeżeli potrzebujemy alternatywy.

Promy z i do Holandii

HullAlternatywne porty z UK: Hull, Immingham, Killingholme, Newcastle

Alternatywne porty do UK: Hook of Holland, Rotterdam, Ijmuiden

Przeprawy na wyżej wymienionych trasach odbywają się bardzo często, a same porty są od siebie oddalone nie więcej niż dwie godziny drogi.

Na naszej Interaktywnej mapie przepraw promowych możesz znaleźć więcej informacji na temat interesujących Cię portów oraz zaplanować swoją trasę.

Ostatnio dodaliśmy również nową opcję: Ostatnio dodane porty, dzięki czemu możesz sprawdzić nowe porty i trasy dostępne na naszej stronie.

recently added ports

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania możesz skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta oraz obserwować nas na Facebook, Twitter i LinkedIn.

16 Październik 2017

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 wrz 2022
czw., 29 wrz 2022
Potrzebna pomoc