great british spring clean

Wielkie Brytyjskie Wiosenne Sprzątanie – śmieci pozostawione na przydrożach i poboczach

Tego roku Freightlink wspiera Wielkie Brytyjskie Wiosenne Sprzątanie, odbywające się od 23. kwietnia, przypominając naszym klientom o środowiskowych konsekwencjach pozostawiania śmieci na przydrożach i poboczach.

Rubbish in Lay-byMoże to być wszystko, od żywności i opakowań pozostawionych przez samochody ciężarowe i kierowców komercyjnych na poboczu po nocnym pobycie, po stare palety i inne opakowania porzucone na poboczu po dostawie. Stanowi to ogromny problem, który ma wielki wpływ na nasze środowisko i czystość naszego kraju.

Według organizacji Keep Britain Tidy, rocznie pozostawianych jest 30 milionów ton śmieci. Zaczyna się od pojedynczego opakowania lub puszki. Skutkuje to wydawaniem każdego roku ponad 1 biliona funtów brytyjskich podatników na oczyszczanie naszych ulic. Są to niepotrzebne wydatki, których można uniknąć, jeśli wszyscy posprzątamy po sobie i wykonamy naszą część

Inicjatywa 'Don't be a tosser' podnosi znaczący problem wyrzucania śmieci z pojazdów, który występuje w całym kraju. Każdego roku Highways England zbiera z sieci drogowej w Wielkiej Brytanii około 200 000 worków śmieci. Daje to łącznie około 7 500 ton.

Highways England jako część ich Strategii Śmieciowej, powiedzieli;

"Wyrzucanie śmieci stanowi poważny problem. Szkodzi środowisku, denerwuje naszych klientów i niszczy naszą reputację. Stwarza również ryzyko dla naszych ludzi, gdy muszą zbierać śmieci oraz przekierowuje czas i pieniądze, które mogłyby być wydane lepiej na poprawę sieci drogowej"

Keep Britain Tidy wykonuje wspaniałą pracę, aby poprawić naszą sytuację. Zebrali już 600 000 worków na śmieci i 9 miliardów plastikowych toreb.
Freightlink wspiera komunikat, że nasze drogi i tereny wiejskie nie są jednym wielkim wysypiskiem śmieci. Musimy chronić środowisko i nasze miasta.
Możesz wykonać swoją część, upewniając się, że wszystkie twoje śmieci są prawidłowo usuwane. Zbierając śmieci możesz zobaczyć, że zostały one niedbale wyrzucone przez innych.

Razem możemy to zmienić. Dowiedz się więcej o kampanii na stronie Keep Britain Tidy.

18 Kwiecień 2019

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 sie 2022
sob., 13 sie 2022
Potrzebna pomoc