W jaki sposób odszronić swoją ciężarówkę & busa?

W jaki sposób odszronić swoją ciężarówkę & busa?

Brrrrr zbliża się zima!

Temperatura zmniejsza się z dnia na dzień, nadchodzi zima. Dlatego właśnie postanowiliśmy przedstawić Państwu kilka skutecznych metod na odmrożenie swojego pojazdu.

Jak wiadomo prowadzenie pojazdu z zamrożonymi szybami może być bardzo niebezpieczne.

Co powinieneś zrobić:

  • Zawsze skuteczny płyn zapobiegający zamarzaniu i skrobaczka. Łatwa, sprawdzona i skuteczna metoda. Pamiętaj, by nie skrobać szyb za pomocą kart kredytowych lub starych opakowań od płyt CD, które mogą zarysować szybę.
  • Większość dobrej jakości płynów do spryskiwaczy również zawiera preparat zapobiegający zamarzaniu. Pomoże to usunąć oblodzenie z szyb.
  • Bardzo ważne jest, żeby odmrozić całe szyby, a nie tylko część. Prowadzenie pojazdu nawet z częściowo zaszronionymi szybami jest bardzo niebezpieczne.
  • Pamiętaj, by odszronić wszystkie szyby i lusterka w pojeździe. Zrób to zanim ruszysz, w przeciwnym wypadku Twoja widoczność będzie ograniczona.

Czego nie robić:

  • Czesto spotykane jest odmrażanie szyb przy użyciu gorącej wody – NIE RÓB TEGO! Może wydawać się logiczne, że lód z szyb ustąpi po polaniu gorącą wodą. Jednak jeżeli woda będzie zbyt gorąca, szyba może pęknąć. Dodatkowo jeżeli temperatura na dworzu będzie ujemna, woda może zamarznąć i stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
  • Nie czekaj aż silnik się rozgrzeje i rozmrozi szyby. Zajmie to dłużej czasu niż zwykłe odszronienie szyb. Dodatkowo zmarnujesz paliwo.
  • Nie używaj wycieraczek by przyspieszyć proces odszraniania. Jeżeli szyba jest zamarznięta, istnieje ryzyko, że wycieraczki się złamią.
14 Listopad 2016

Szukaj i rezerwuj

pon., 26 wrz 2022
wt., 27 wrz 2022
Potrzebna pomoc