Elisabeth Russ ferry

Stena Line: Nowa Trasa Promowa Gdynia – Nynashamn

Stena Line odpowiedziała na rosnące zapotrzebowanie na przeprawy towarowe z Polski do Szwecji otwierając nowe połączenie promowe. Trasa z Gdynii do Nynashamn istnieje od października tego roku. Operator Stena Line oferuje 6 przepraw tygodniowo (trzy z Gdynii i trzy z Nynashamn), trwające około 18 godzin każda.

Prom ro-ro o nazwie Elisabeth Russ i długości 153 metrów przystosowany jest do przewozów cargo: busów, ciężarówek, tirów, naczep oraz innych pojazdów i maszyn bez kierowców. Na pokładzie znajduje się miejsce tylko dla 12 kierowców, dlatego też przewozy turystyczne nie będą akceptowane na tej trasie.

Dodatkową zaletą tego połączenia jest możliwość transportowania pojazdów gabarytowych oraz ładunków niebezpiecznych, które nie byłyby zaakceptowane na promach pasażerskich (ro-pax).

Port Nynashamn zlokazlizowany jest w rejonie metropolitalnym Sztokholmu i stanowi bardzo dobre połączenie zarówno z północną Szwecją, jak i z Norwegią. Wybierając tę trasę można zaoszczędzić około 450km jazdy(z Karlskrony), a kierowca może odpocząć na pokładzie promu. Trasa ta jest konkurencją dla promu Polferries, odpływającego w tym samym kierunku z Gdańska.

Położenie oraz infrastruktura portu Nynashamn pozwala na przeprawianie kontenerów, naczep oraz pojazdów i maszyn bez kierowców. Wybór tej opcji może zaoszczędzić pieniądze oraz cenny czas kierowców.

Nowa trasa pozwala również na rozwój Gdynii oferującej idealne połączenie między Europą Centralną a Skandynawią.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

01 Grudzień 2017

Szukaj i rezerwuj

pt., 1 gru 2023
sob., 2 gru 2023
Potrzebna pomoc