Ostrzeżenie

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.
Scandinavia

Przeprawy promowe Niemcy - Skandynawia

Jedne z najpopularniejszych tras do Skandynawii wiodą przez Niemcy. Nie ważne czy próbujesz dostać się do Szwecji, Norwegii czy nawet Findlandii, we Freightlink pomożemy Ci zarezerwować każdą z tych przepraw.

Kiel – Gothenburg

Stena Line oferuje przeprawę promową z Kiel w Niemczech, do Gothenbourg w Szwecji. Czas przeprawy to 15 godzin. Operator dysponuje tylko jedną przeprawą dziennie (o 18:45), a bilety muszą być zarezerwowane na konkretną datę. Z operatorem Stena Line na wszystkich przeprawach obowiązuje tak zwane „no-show fee”, czyli opłata za nie stawienie się na odprawie, lub za późną anulację. Opłata ta wynosi 50 EUR. Kierowcy otrzymują koję w dzielonej kabinie i dostęp do osobnej strefy kierowcy. Z Kiel dostępne są również przeprawy do Klaipeda na Litwie oraz do Oslo w Norwegii.

Puttgarden – Helsingborg

Bardzo popularna trasa, która obejmuje bilety na dwie przeprawy promowe. Pierwsza trasa to Puttgarden – Rodby, następna to Helsingborg – Helsingor. Bilety są ważne przez 24 godziny, na dzień w którym zostały zarezerwowane. Przeprawy na tych trasach są bardzo krótkie i w ciągu dnia jest ich nawet około 40. Bilety są otwarte więc w momencie gdy kierowca odprawi się, zostanie wpuszczony na pierwszy dostępny prom. Od początku 2017 roku, na tych trasach operują nowe promy hybrydowe. Zamiarem operatora było „zwiększenie ilości przepraw, zwiększenie ilości miejsc oraz ochrona środowiska”.

Z Puttgarden można również podróżować do Malmo. Trasa ta obejmuje bilet promowy oraz bilet na most Oresund. Po zarezerwowaniu tej trasy otrzymasz bilet łączony z dwiema referencjami. Bilet ten również jest ważny na jeden dzień.

Rostock portRostock - Gedser

Kolejna popularna trasa dla podróżujących przez Danię do Skandynawii. Ta przeprawa promowa trwa niecałe 2 godziny. W ciągu dnia operator oferuje do 10 przepraw. Bilety na Rostock - Gedser z operatorem Scandlines należy rezerwować na określony dzień i godzinę.

Z portu Rostock dostępnych jest również kilka innych tras: Rostock – Hanko, Helsinki, Malmo, Trelleborg oraz Helsingborg.

Sassnitz - Trelleborg

Port Sassnitz zlokalizowany jest w północno-wschodniej części Niemiec. Na tej trasie operator Stena Line oferuje do trzech przepraw dziennie. Każda z nich trwa około 4 godziny a kierowca otrzymuje koje w dzielonej kabinie oraz posiłki. Na każdej trasie z operatorem Stena Line obowiązuje tak zwane „no-show fee” w wysokości 50 EUR. Jest to opłata za nie stawienie się do odprawy lub za późną anulację rezerwacji.

Travemuende - Helsinki

Z portu Travemunde można dostać się zarówno do Skandynawii, jak i do Europy Wschodniej. Przeprawa Travemunde – Helsinki trwa około 30 godzin, a kierowcy muszą odprawić się co najmniej 2 godziny przed przeprawą. Na tej trasie jest tylko 1 przeprawa dziennie, około 3 nad ranem. Kierowcy otrzymują koje w dzielonej kabinie oraz posiłki. Finnlines na tej trasie posiada trzy identyczne statki: The Finnstar, Finnmaid oraz Finnlady. Wysoki standard to wizytówka tych promów, które oferują nawet siłownię i saunę na pokładzie.

Z Travemunde dostępne są również przeprawy do portów Liepaja oraz Ventspils. Kolejną trasą jest również Travemunde – Malmo. Ta przeprawa trwa około 9 godzin i bilety muszą być rezerwowane na określoną datę i godzinę.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z wyżej wymienionymi trasami skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

28 Marzec 2017

Szukaj i rezerwuj

śr., 10 sie 2022
czw., 11 sie 2022
Potrzebna pomoc