Kent Access Permit

Pozwolenie „Kent Access Permit” - kary za nieprzestrzeganie przepisów

UPDATE 20/04/2021

"The following services closed on 20 April 2021:

  • Apply for a Kent Access Permit (KAP)
  • Check an HGV is ready to cross the border

You do not need a KAP to enter Kent."

gov.uk/check-hgv-border


Aby przejechać przez Kent do portu w Dover i terminalu w Folkestone, kierowcy samochodów ciężarowych (HGV; w pojazdach powyżej 7,5 tony) będą musieli posiadać od stycznia 2021 r Kent Access Permit (KAP). Pozwolenie to będzie możliwe do uzyskania jedynie przez kierowców, którzy dostarczyli wszystkie właściwe dokumenty wymagane do przewozu ładunków w porcie.

Za pomocą nowej usługi "check an HGV" będzie można dowiedzieć się, czy posiadacie Państwo całą prawidłową dokumentację. Zezwolenie KAP będzie dostępne tylko przez 24 godziny.

Jak w przypadku każdego pozwolenia, za brak jego posiadania można otrzymać grzywnę. Skontaktowaliśmy się z rządem Wielkiej Brytanii, aby dowiedzieć się więcej o karach za nieprzestrzeganie przepisów:

  • Zarówno policja w Kent, jak i Agencja Normalizacyjna ds. Kierowców i Pojazdów (DVSA) będą miały prawo do nałożenia ogórnie ustalonej kary pieniężnej w wysokości 300 funtów za nieprzestrzeganie gotowości do kontroli do przekroczenia granicy (oraz posiadanie KAP).
  • Podobnie jak w przypadku innych grzywien nakładanych za nieprzestrzeganie ograniczeń w ruchu drogowym lub niezastosowanie się do poleceń funkcjonariusza ds. ruchu drogowego, grzywny za nieposiadanie ważnego KAP będą nakładane na kierowców brytyjskich samochodów ciężarowych za pomocą odgórnie ustalonych zawiadomień o grzywnie, zaś w przypadku kierowców zagranicznych – za pomocą zawiadomień depozytowych o karach finansowych koniecznych do zapłacenia na natychmiast po zatrzymaniu
  • Zwykle oczekuje się, że grzywny będą płacone na miejscu, chociaż kierowcy brytyjscy mieliby na zapłacenie do 28 dni, jeśli zajdzie taka potrzeba
  • Zagraniczni kierowcy nie mają możliwości opóźnienia płatności. Jeżeli kierowca odmówi zapłaty (niezależnie od tego, czy jest kierowcą z Wielkiej Brytanii czy z UE), jego samochód ciężarowy może zostać unieruchomiony

Rząd brytyjski

Freightlink będzie w stanie zorganizować dla Państwa pozwolenie KAP. Wystarczy, że dostarczą nam Państwo wymaganą dokumentację i będą Państwo mogli ruszyć w drogę. Więcej szczegółów już wkrótce.

27 Listopad 2020

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc