geograph-4585294-by-steve-fareham

Operacja Stack – Ważne informacje i wyjaśnienie

W środę, 13. marca 2019 roku, od godziny 12:20 wprowadzona została Operacja Stack. Jest ona wynikiem niekorzystnych warunków pogodowych wpływających na przeprawę przez kanał w Porcie Dover, na jezdni M20 pomiędzy 8. i 9. skrzyżowaniem.

Czym jest Operacja Stack?

Operacja Stack, znana również jako “Op Stack”, jest sposobem zarządzania ruchem podczas zakłóceń Eurotunelu lub usług promowych w Kent. Samochody ciężarowe oczekujące w kolejce na skorzystanie z tych usług na M20 i cały pozostały ruch są przekierowywane na inne trasy.

Jak to działa

Op Stack jest prowadzona między 8. skrzyżowaniem (usługi Maidstone) a 9. skrzyżowaniem (Ashford) na M20. Jeśli potrzebna jest większa przestrzeń, zamknięta sekcja jest powiększana do 11. skrzyżowania (Westenhanger). Fracht jest rozdzielany na dwie kolejki po obu stronach jezdni wybrzeża, jednej dla ruchu tunelowego i jednej dla ruchu portowego. Środkowe pasy są utrzymywane wolne dla pojazdów ratunkowych.

Samochody ciężarowe są zwalniane na wniosek Portu Dover i tunelu pod kanałem La Manche. W miarę ich etapowego przesuwania się w kolejce, od czasu do czasu można zobaczyć odcinki autostrady. Jeśli skrzyżowania 8. do 11. osiągną swoją przepustowość, Autostrada Anglia użyje lotniska Manston do zaparkowania frachtu Portu Dover.

Co robić podczas Op Stack

Gdy trwa Op Stack, udaj się do policyjnego punktu kontrolnego na 8. skrzyżowaniu (M20). Upewnij się, że masz ze sobą dużo jedzenia i wody. Funkcjonariusze skierują cię do właściwej kolejki. Powinieneś wyłączyć silnik i poczekać na udanie się do przodu. Jak wcześniej wspomniano, jeśli skrzyżowanie 8. do 11. jest pełne, transport w Porcie Dover zostanie skierowany do lotniska w Manston, a transport towarowy w tunelu pozostanie na M20. Kiedy używane będzie lotnisko w Manston, zobaczysz znaki na autostradzie kierujące cię na lotnisko. Jeśli je zignorujesz i udasz się bezpośrednio do Portu Dover, zostaniesz natychmiast skierowany z powrotem.

Jak się tam dostać

  • Z zachodu – wybierz M20 do 7. skrzyżowania (Maidstone), na którym zostaniesz przekierowany przez A249. Wybierz M2 i A299, aby dostać się do Manston
  • Z północy (przejście Dartford) – aby dostać się do Manston, wybierz A2, M2 i A299
  • Z Manston – aby dostać się do Portu Dover, wybierz A256 i A2

Zamknięcia drogi M20

W miarę wprowadzania Op Stack pojawi się znacząca kolejka ruchu towarowego, która musi zostać rozdzielona na dwie kolejki. W celu bezpiecznego zarządzania nimi, partnerzy mogą czasowo zamykać drogi prowadzące do portu i tunelu.

Jeśli jesteś klientem frachtu towarowego Eurotunel VP, powinieneś pamiętać, aby postępować zgodnie z alternatywnymi oznakowanymi trasami dla ruchu turystycznego i nie-towarowego, ponieważ korzystasz z usług pasażerskich.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym Zespołem Obsługi Klienta.

21 Marzec 2019

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc