Freightlink App abroad

Od 15 czerwca zniesiono opłaty Roaming

Od czwartku 15 czerwca zniesiono opłaty za korzystanie z telefonów komórkowych w Unii Europejskiej. W tej chwili można korzystać ze swojego planu z każdego miejsca w Europie.

To bardzo dobre wiadomości dla kierowców! Ta zmiana oznacza, że wszelkie telefony, smsy oraz korzystanie z Internetu będzie obliczane według standardowego planu Twojego operatora komórkowego.

Cytując oficjalną notkę prasową Unii Europejskiej:

„Każdy użytkownik będzie mógł korzystać z telefonu komórkowego podróżując po Europie, płacąc taką samą cenę, jak w swoim rodzinnym kraju. Wszelkie rozmowy telefoniczne, smsy oraz korzystanie z Internetu podczas podróży będą przeliczane zgodnie z obowiązującym kontraktem. Jakiekolwiek dodatkowe opłaty nie będą naliczane.”

Dodatkowe opłaty

Jako część regulacji europejskich, operatorzy sieci komórkowych nie mogą pobierać dodatkowych opłat za roaming. Jednakże, jeżeli przekroczysz limit określony przez operatora: liczbę minut, smsów itp. operator będzie naliczał dodatkowe opłaty, zgodnie z umową.

Kraje objęte nowymi przepisami

Nowe przepisy obejmują kraje EEA, czyli oprócz Unii Europejskiej również Szwajcarię, Wyspę Man, Lichtenstein.

Zmiana w prawie oznacza bardzo dobre wiadomości dla kierowców. Dzięki temu łatwiej będzie kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi pracując zdala od domu. Dodatkowo możesz pobrać nową Aplikację Freightlink i korzystać z niej bez ograniczeń, nie narażając się na dodatkowe koszta.

Pobierz Aplikację Freightlink

16 Czerwiec 2017

Szukaj i rezerwuj

sob., 9 gru 2023
ndz., 10 gru 2023
Potrzebna pomoc