Co musisz wiedzieć o opłacie Dartford, jeśli planowany jest przejazd przez Londyn?

O czym nie możesz zapomnieć przy planowaniu transportu na Wyspy Brytyjskie?

O czym nie możesz zapomnieć przy planowaniu transportu na Wyspy Brytyjskie?

Wyzwanie jakie staje przed planistą transportu drogowego na Wyspy Brytyjskie zdawać by się mogło, że z miesiąca na miesiąc staje się bardziej złożone. Dlaczego?

Spedytorzy i menedżerowie logistyki i transportu muszą przygotować się do realizacji zlecenia transportowego do Anglii niemalże jak do batalii.

Wymagane narzędzia:

  • Pojazd (ważny przegląd, paliwo, zabezpieczenia przed ryzykiem wtargnięcia na pokład pojazdu nielegalnych imigrantów)
  • Dokumenty ( kierowca: prawo jazdy, dodatkowy dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość – np. paszport, dowód; pojazd: licencja na poruszanie się w ruchu międzynarodowym)
  • Opłacone winiety drogowe (tzw. HGV Levy – nowy podatek drogowy w Anglii obowiazujący od 1.04.2014)
  • Przeprawa promowa cargo (wybór najbardziej optymalnej trasy spośród dostępnych alternatyw: Dunkirk Dover, Calais Dover, Rotterdam/Vlaardingen Killingholme/Hull, Vlaardingen Killingholme, Hoek van Holland Harwich, Zeebrugge Purfleet/Rosyth)
  • Czas pracy kierowcy (wliczone planowe przerwy w terminy rozładunku/załadunku)
  • Wydatki kierowcy ( dieta, nieoczekiwane wydatki – karta kredytowa)
  • Dartford Crossing – opłata za przejazd przez skrzyżowanie Dartford i Thurrock na rzece Tamizie w Londynie (jeśli planowany jest transport przez /do Londynu

Co musisz wiedzieć o opłacie Dartford, jeśli planowany jest przejazd przez Londyn?

Skrzyżowanie zostało po raz pierwszy otwarte w 1963 roku i od tego czasu zostało rozszerzone kilka razy, aby sprostać wyzwaniom zwiększonego ruchu.

Opłaty nie obejmują rowerzystów ani pieszych, wszystkie inne pojazdy, z wyłączeniem motocykli, muszą zapłacić za przejazd, z wyjątkiem godzin nocych, kiedy obowiązek jest zniesiony.

Opłaty obowiązują dla obu kierunków jazdy, dokonywać ich można na miejscu w punktach sprzedaży.

Sposób, w jaki kierowcy płacą za przejazd prze Dartford Crossing ulega zmianie w niedzielę 30 listopada b.r. i możliwych będzie kilka sposobów opłat.

Nowy sposób płatności – znany również jako Dart Charge - pomoże zmniejszyć zatory i ułatwić przepływ ruchu przez skrzyżowanie. Ostatnia płatność gotówką możliwa będzie o godz. 22:00 w sobotę 29 listopada.

Od 6 rano w niedzielę 30 listopada kierowcy będą mieć więcej elastyczności w tym, kiedy i jak dokonywane będą opłaty, płacić będą mogli albo z góry, albo do północy następnego dnia po przejściu przez skrzyżowanie. . Płatności można dokonywać będzie on-line, telefonicznie, listownie lub w jednym z tysięcy punktów sprzedaży detalicznej Payzone.

Dostępna jest również dedykowana strona internetowa, gdzie kierowcy mogą zarejestrować nowe konto pre-pay do rozliczeń online.

Więcej informacji o Dart Charge.

Nowy sposób rozliczeń obowiązywać będzie od 30 listopada 2014 roku.

24 Listopad 2014

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 wrz 2022
czw., 29 wrz 2022
Potrzebna pomoc