traffic

Nowe rozwiązanie na autostradach w Wielkiej Brytanii

Rząd planuje zainstalowanie sygnalizacji świetlnej na jednej z najbardziej uczęszczanych autostrad w Wielkiej Brytanii. Inwestycja ma kosztować około 7 milionów funtów i jak na razie będzie to sprawdzian, czy takie wyjście okaże się sukcesem.

croft interchange m6 m62

Sygnalizacja ma znajdować się pomiędzy M6 a M62 na Croft Interchange. Zarząd Dróg ma rozpocząć testy w przyszłym miesiącu.

Oficjalne dane mówią, że ilość pojazdów znajdujących się na drogach przekroczyła rekord. Kierowcy twierdzą, że przejazd przez autostrady zajmuje coraz więcej czasu. W październiku, Inrix (firma rejestrująca dane dotyczące korków) potwierdziła, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy było ponad 1,35 miliona korków ulicznych na autostradach i drogach A. Liczba ta równa się 3700 dziennie.

Nowe rozwiązanie ma usprawnić ruch pomiędzy skrzyżowaniem numer 10 na M62, a skrzyżowaniem 21A na M6. W momencie gdy wystąpi korek, lub będzie on przewidywany, nowe elektroniczne znaki będą wyświetlały informację o nakazie obniżenia prędkości. Pod koniec drugiej fazy prac, zostanie zainstalowana i uruchomiona sygnalizacja świetlna na końcu dróg z M6 i M62.

System ten został ostatnio przetestowany i zostanie włączony w grudniu i styczniu. Ruch drogowy i korki będą monitorowane przez Zarząd Dróg.

Jeżeli nowa inwestycja okaże się sukcesem, system ten zostanie wprowadzony również na innych autostradach w kraju.

15 Listopad 2017

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 sie 2022
sob., 13 sie 2022
Potrzebna pomoc