Jak zaoszczędzić pieniądze podczas pracy jako kierowca?

Wiadomo, że podczas jazdy postoje w stacjach serwisowych mogą okazać się bardzo drogie. Dlatego też, poniżej przedstawiamy Państwu nasz krótki przewodnik po tym, jak oszczędzić pieniądze pracując jako kierowca.

Odpowiednie planowanie

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, pierwszym krokiem będzie zaplanowanie miesięcznych wydatków. Nie ma nic gorszego niż wydawanie pieniędzy bez zastanowienia nad tym, na co się wydaje. Na pewno chciałbyś wiedzieć, na co wydajesz każdy grosz swojej wypłaty - kluczem do tego jest planowanie i organizacja.

Pierwszym krokiem w planowaniu miesięcznego budżetu będzie obliczenie średniej, miesięcznej wypłaty. Prawdopodobnie jako kierowca Twoja wypłata zmienia się, jednak wciąż możesz obliczyć przynajmniej jej podstawę.

Następnie przygotuj listę obowiązkowych wydatków, takich jak: jedzenie, opłaty, ubezpieczenie. To pomoże Ci oszacować ile pieniędzy miesięcznie potrzebujesz, a ile będziesz w stanie zaoszczędzić.

Unikaj barów z szybkim jedzeniem

Jak za pewne wiesz częste stołowanie się w restauracjach lub barach z szybkim jedzeniem jest nie tylko niezdrowe, ale przede wszystkim kosztowne. Powiedzmy, że średni posiłek kosztuje około 10 EUR, przy dwóch posiłkach dziennie, wydajesz już 20 EUR – przeliczając to na 5 dni pracy wydałeś już 100 EUR(!).

Jak więc ograniczyć takie niepotrzebne wydatki? Proste. Wystarczy kupować jedzenie z supermarketów i w miare możliwości przygotowywać je samemu. Nawet jedząc kanapki zrobione samemu będziesz mógł dużo zaoszczędzić. Dodatkowo będzie to zdrowsze niż codzienne stołowanie się w KFC lub McDonald.

Korzystaj z darmowego Wi-Fi

W dzisiejszych czasach darmowe Wi-Fi jest już prawie wszędzie. Dzięki korzystaniu z niego będziesz w stanie dużo zaoszczędzić. Tym bardziej mając na uwadze, że koszty związane z używaniem Internetu poza granicami kraju są o wiele wyższe.

Korzystaj z ofert

Jak wiadomo korzystanie z różnego rodzaju ofert może pomóc w oszczędzaniu. Możesz aplikować o karty stałego klienta w miejscach w których kupujesz najczęściej. Na przykład okoliczny supermarket, czy też stacja paliw. Wiele operatorów promowych oferuje specjalne promocje na pokładzie promów, z których również warto skorzystać.

Styl jazdy

Jeżeli chcesz zaoszczędzić warto również zwrócić uwagę na styl jazdy. Czasami zmiana nawet kilku nawyków może zaoszczędzić Ci majątek. Przykładowo, jeżeli masz niewłaściwe ciśnienie w oponach Twój pojazd będzie zużywał więcej paliwa, a opony szybciej się zużyją. Wszystko to wiąże się oczywiście z kosztami. Przed wyruszeniem w trasę upewnij się, że Twój pojazd jest sprawny i gotowy do drogi.

Czy musisz zatrzymywać się na okolicznych stacjach postojowych? Czy może mógłbyś zaczekać aż zjedziesz z autostrady? Stacje na autostradach są najczęściej około 20-30% droższe niż standardowe stacje paliwowe. Możesz skorzystać z różnych stron, np justoffjunction, które pomogą Ci znaleźć najbliższą stację paliw. Dodatkowo znajdziesz na nich jedzenie, tańsze paliwo i dzięki temu na dłuższą metę zaoszczędzisz sporą sumę.

Polecamy korzystanie z wyżej wymienionych sugestii, które pozwolą zaoszczędzić znaczną kwotę.

24 Marzec 2017

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 lis 2023
pt., 1 gru 2023
Potrzebna pomoc