The Eurofighter Typhoon zaprojektowany i wykonany przez Aermacchi, Airbus Group oraz BAE Systems

Jak przewozić wyposażenie lotnicze i obronne?

Sukces każdego państwa w dużej mierze zależy od dobrobytu i bogactwa. Gospodarka jest motorem napędzającym zatrudnienie oraz działalność gospodarczą, w szczególności zagraniczne inwestycjebezpośrednie oraz eksport. Przemysł obronny oraz lotniczy w Wielkiej Brytanii jest światowym liderem na rynku, gdzie MŚP (Małe i Średnie Przedsiębiorstwa) typu usługi cargo odgrywają znaczącą rolę.

Przemysł lotniczy oraz obronny w GB jest wysoce komercyjny,zaawansowany technologicznie, doświadczony oraz konkurencyjny w wyniku czego GB jest światowym liderem, który zapewnia miejsca pracy oraz odnosi znaczące sukcesy - poczynając od dużych spedytorów cargo kończąc na małych producentach ruchomych części i wyposażenia poprzez promy typu ro-ro.

Według CBI oraz brytyjskiego urzędu Handlu i Inwestycji Zjednoczonego Królestwa brytyjski przemysł lotniczy jest drugim co do wielkości światowym przemysłem lotniczym na świecie zaraz po USA. Branża zatrudnia obecnie ponad 100 tys. osób pracujących bezpośrednio w firmach takich jak BAE Systems, Bombardier Wielkiej Brytanii,Augusta Westland , GKN oraz Rolls-Royce z których wiele konkuruję na zatłoczonym już rynku przeciwko takim firmom jak Boeing, Airbus, Lockheed Martin i wiele innych.Około 250000 ludzi pracuję bezpośrednio dla fabryk tworząc części oraz materiały techniczne.

Szacuję się, że roczny obrót branży to około 30 mld. brytyjskich funtów.Dlatego również przemysł ten zajmuję aż 10% przemysłu Wielkiej Brytanii.

Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa transportowe małych i średnich operatorów floty dostarczają towary lotnicze oraz obronne na terenie całej Europy. Istnieje więcej brytyjskich MŚP działających w brytyjskim sektorze produkcyjnym obrony niż w całej kontynentalnej Europie Zachodniej razem wziętych. Pomimo problemów w kraju, Wielka Brytania pozostaje jedną z najbardziej zglobalizowanych gospodarek na świecie, w szczególności stale rosnący sektor lotniczy, zwłaszcza w technologii kosmicznej oraz B&R(prace badawczo-rozwojowe).

W tej branży łańcuch dostaw jest kluczem do sukcesu oraz rozwoju sektora obronnego.

W Freightlink w ciągu ostatnich dziesięciu lat obsługiwaliśmy klientów przewożących różne rodzaje ładunków do obrony cywilnej oraz rządowej. Zróżnicowanie sprzętu waha się od elementów technicznych dla pojazdów opancerzonych z bronią do systemów komunikacji.
AgustaWestland EH-101 Merlin HM1 helicopter from 829 Naval Air Squadron

Istotnymi czynnikami do rozważenia są zdecydowanie:

-Magazyny
-Dystrybucja
-Opakowanie militariów
-Planowanie logistyczne
-Przewóz do GB oraz standardy NATO

Czy muszę zarezerwować prom cargo odpowiednio wczśnie jeśli przewożę części lub komponenty ?

Właściwie nie.Zależy to głównie od tego czy podróżujesz promem typu ro-ro lub ro-pax, ponieważ na promie ro-pax istnieje częste ograniczenie do około 12 miejsc dla pojazdów cargo, więc możliwe jest,że zostaniesz umieszczony na liście oczekujących, jeśli przyjedziesz do portu godzinę wcześniej - więc im wcześniej dokonasz rezerwacji tym lepiej dla Ciebie . Sprawdź również status operatora na naszej stronie internetowej lub na regularnie aktualizowanym Twitterze.

Przewożę 'towary niebezpieczne' na kontynencie, co powinienem zrobić?

Dla każdej rezerwacji sklasyfikowanej jako 'niebezpieczne' nawet tych wymienionych jako 'ograniczone ilości' musimy być powiadomieni z wyprzedzeniem, zgodnie z IMDG(Międzynarodowy Morski Kodeks Towarów Niebezpiecznych). Rezerwacji dla towarów niebezpiecznych nie można dokonać online. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej w dziale FAQ : W jaki sposób mogę dokonać rezerwacji niebezpiecznych ładunków?

Muszę dokładnie zaplanować trasę - nie wiem od czego zacząć?

Niezależnie od tego czy jesteś spedytorem transportu, firmą spedycyjną czy kurierem staranne planowanie trasy jest niezbędne tak samo jak znalezienie tras dostępnych podczas twojej podróży.Ważne jest by pamiętać jakie różnice zachodzą między krajem a krajem -na naszej stronie internetowej znajdziesz przydatny przewodnik po krajach Uni Europejskiej, który pomoże Ci zrozumieć ustawy regulujące transport drogowy w UE.

Jeśli poszukujesz tras lub operatorów znajdziesz je na naszej interaktywnej mapie: freightlink.pl/map.php

02 Czerwiec 2015

Szukaj i rezerwuj

pon., 26 wrz 2022
wt., 27 wrz 2022
Potrzebna pomoc