Ostrzeżenie

The subscription service is currently unavailable. Please try again later.
transporting art and antiques requires careful freight planning

Jak przewozić dzieła sztuki lub antyki?

Pod koniec 2013 roku całkowita wartość rynku dzieł sztuki oraz antyków wyniosła prawie 8 mld funtów. W 2012 roku liczba ta wynosiła 3 procent więcej, ale jak większość branż, globalna recesja uderzyła także w tę.Gdy dobiegła końca sztuka i antyki,aukcje takie jak Sotherby po raz kolejny stały się centrum uwagi sprzedaży.
Dzieła sztuki i antyki nie są czymś zazwyczaj związanym z transportem towarowym,lecz jeśli chciałbyś przetransportować zegar dziadka, kolekcję obrazów lub mebel, to wciąż może zajść potrzeba użycia promu cargo.
Brytyjski rynek sztuki zmniejszył się w czasie recesji, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych odnotowano wzrost popytu na sztukę, podczas gdy w Wielkiej Brytanii trzecim największym rynku na świecie podczas gdy wzrost popytu w Stanach Zjednoczonych ale nadal jest liderem sztuki za stanami i chinami.
1.Pakowanie i magazynowanie Istnieje wiele firm, które oferują dostosowane usługi wysyłki. Bieżące koszty - dotarcie z punktu A do punktu B to problem podstawowy, ale dla zbiorów sztuki i antyków, fortepianu- bezpieczne składowanie jest najważniejsze.

2. Konkurencyjne ceny Bądź ostrożny przy rozważaniu zysków i marży, ponieważ zbyt wielkie cięcia kosztów mogą spowodować ryzyko obniżenia jakości usług co efektywnie wpłynie na biznes jakim jest Cargo.

3.Niezawodne ubezpieczenie

Trzeba przyznać, że niezwodna polisa ubezpieczeniowa powinna być uzgodniona i podpisana stosunkowo szybko.Niektórzy operatorzy sądzą jednak, że najlepszym i najrozsądniejszym wyjściem jest polisa prywatna, ponieważ zasady polisy muszą być klarowne i korzystne zarówno dla firmy/kierowcy jak i dla operatora. Niektórzy armatorzy nie organizują ubezpieczenia w ogóle wtedy musisz o nie zadbać we własnym zakresie lub wymóc je od klienta .

4.Właściwe dokumenty

Jednym z największych błędów spotykanych przy przewożeniu dzieł sztuki są formalności. Sprawdź to! Jeśli nie jesteś pewien zapytaj sprzedawcę antyków.Najczęstsze problemy:

I) Brak dowodu opodatkowania

II) Nadawca lub kurier- brak uprawnień do przewożenia antyków lub dzieł sztuki

III) Nieprawidłowa wycena transportu promem

IV) Przepisy dotyczące powrotnego wywozu ładunków importowanych

V) Drogie oraz stare przedmioty potrzebują specjalnego zezwolenia na wywóz

Gdzie jedzie mój towar?

To oczywiście zależy od tego jaką trasę wybierzesz i jaki jest cel twojej podróży. W zależności od miejsca:

W Wielkiej Brytanii więcej niż 70% importu i eksportu przechodzi przez Dover- aby więc w zależności od miejsca docelowego:

GB-Hiszpania -Wtedy najlepiej będzie płynąć promem z Plymouth lub Portsmouth poprzez Zatokę Biskajską i przybyć bezpośrednio na północne wybrzeże Hiszpani.

GB-Francja- Najpopularniejsza trasa to Dover-Calais lub Folkestone-Calais.

GB-Dania - Najlepiej jechać przez Niemcy lub Kopenhagę.

GB-Niemcy - Trasy bezpośrednie do Cuxhaven w Niemczech.

05 Czerwiec 2015

Szukaj i rezerwuj

śr., 10 sie 2022
czw., 11 sie 2022
Potrzebna pomoc