logistics

FTA o europejskich pracownikach i skutkach Brexitu.

FTA (Freight Transport Association) stwierdziła, że dostępność pracowników z Unii Europejskiej może ulec zmniejszeniu po Brexicie.

FTARząd Wielkiej Brytanii udostępnił niedawno dokument mówiący o tym, że pracownicy z Unii Europejskiej, będą mogli pracować w Wielkiej Brytanii po Brexicie. Jednakże szczegóły oraz prawa pracowników nie zostały jeszcze opublikowane. W dalszym ciągu istnieje ryzyko, że w okresie zmian, zabraknie wykfalifikowanych pracowników. FTA pracuje wraz z Rządem, by do tego nie doszło.

„Pracownicy z Unii Europejskiej są niezwykle ważni dla gospodarki Wielkiej Brytanii. W tej chwili w Wielkiej Brytanii jest zbyt mało wykwalifikowanych pracowników, urodzonych w UK. Dlatego właśnie pracownicy w Unii są tak potrzebni. Rząd Wielkiej Brytanii musi upewnić się, że liczba pracowników jest wystarczająca, by firmy transportowe i logistyczne mogły funcjonować.”

Najnowsza propozycja rządowa mówi o tym, że pracownicy, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii przez 5 lat bez przerwy, otrzymają prawo stałego pobytu. W dalszym ciągu jednak nie wiadomo kiedy ostateczna data będzie ogłoszona ani co stanie się z osobami nie zamieszkałymi w UK przez pięć lat.

„Rząd Wielkiej Brytanii musi wziąć pod uwagę to co się stanie z logistyką i transportem oraz jasno określić jakie są nowe warunki. Dzięki temu każdy będzie miał czas na to, by odpowiednio się przygotować.”

Pracownicy z Unii Europejskiej stanowią około 13% kierowców ciężarówek oraz 26% pracowników magazynów w dziedzinie transportu i logistyki. Brak tych osób może spowodować, że gospodarka stanie się niestabilna.

11 Lipiec 2017

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 wrz 2022
czw., 29 wrz 2022
Potrzebna pomoc