Eurotunnel 4.2m Nato standard razor wire fencing

EuroTunnel inwestuje w bezpieczeństwo

Eurotunnel zainwestował ogromne pokłady finansowe w zabezpieczenia w porcie Calais w 2015. Tylko jak operator zamierza zadbać o imigrantów próbujących przedostać się do UK przed włamywania się do pojazdów?

W szczytowym momencie aktywności migracyjnej ochrona Eurotunnelu oraz francuska policja "usuwała" 900 imigrantów z pojazdów dziennie ! Oczywiście wyłączając setki ludzi starających się wsiąść do pociągu.

Inwestycja Eurotunnelu

Przy 7 milionowym wsparciu brytyjskiego rządu Eurotunnel zainwestuje łączną kwotę w wysokości 113 milionów funtów w nadchodzący miesiącach.Nie są to unowocześnienia czy zmiany. Eurotunnel wprowadza wojskowe zabezpieczenia. Zabezpieczenia te przypominają amerykańskie więzienia o zaostrzonym rygorze - Firmy budowlane pracują dzień i noc aby zainstalować ponad 28 - kilometrowe ogrodzenie o wysokości 4,2 m zakończone kolczatką.Termin zakończenia prac został zapowiedziany na październik 2015.Ogromne ogrodzenie wykonane jest ze stali o wysokiej wytrzymałości co powinno zabezpieczyć przed imigrantami wspinajacymi sie na nie oraz możliwymi atakami przy użyciu elektronarzędzi.

Dodatkowo Eurotunnel wprowadził drugi poziom bezpieczeństwa poprzez technologię podczerwieni.Dwu-metrowe czarne słupy wyróżniają się pośród krajobrazu tworząc niewidzialną barierę, połączoną tylko linią wzroku.W momencie naruszenia prawa ochrona Eurotunnelu powiadomiona jest natychmiast.Oprócz tego poczynione zostały aktualizacje oraz unowocześnienia w systemie monitoringu Eurotunnelu włączając w to noktowizję oraz kamery wrażliwe na temperaturę.

W Eurotunnelu znajduję się również nowo skonstruowany 6 torowy obszar kontroli bezpieczeństwa prowadzący do odprawy. Swoją wartę pełnią również przeszkolone psy policyjne sprawdzające każdy przejeżdżający pojazd gdzie kierowcy proszeni są o opuszczenie pojazdu w trakcie kontroli. Jeśli psy wykryją człowieka siadają i szczekają . W tym wypadku pojazdy przechodzą dokładną rewizję.

Imigranci próbujący dostać się na pociąg towarowy

Eurotunnel znalazł również proste rozwiązanie, które ma zapobiec imigrantom starającym dostać się do pociągu w momencie gdy porusza się wolniej.No więc utworzony zostanie 22 km drut kolczasty, który zostanie wdrożony obok toru co uchroni przed ludźmi próbującymi wskoczyć do pociągu. Proste lecz efektywne.

Zakończony projekt zostanie jedną z najbezpieczniejszych tras towarowych łączących UK z resztą Europy:

Folkestone – Calais
Calais Folkestone

29 Październik 2015

Przeprawy Promowe Cargo - Szukaj i Rezerwuj

czw., 15 lis 2018
pt., 16 lis 2018
Potrzebna pomoc