Hauliers create your own Safety and Security Declarations

Deklaracje bezpieczeństwa i ochrony (SSD) - klucz dostępu do portów od stycznia 2021 r

Okres przejściowy niebawem dobiegnie końca. Wiemy, że niezależnie od wyniku negocjacji w sprawie wyjścia z UE, bardzo prawdopodobne jest, że po zakończeniu okresu przejściowego będą Państwo zobowiązani do składania deklaracji bezpieczeństwa i ochrony (SSD) podczas podróży do państw członkowskich UE.

Czym są deklaracje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony?

Deklaracje bezpieczeństwa i ochrony są sposobem na analizę potencjalnego ryzyka związanego z towarami, które są importowane lub eksportowane. Towary importowane wymagają ENS (przywozowa deklaracja skrócona), a towary eksportowane będą wymagały EXS (wywozowa deklaracja skrócona). Informacje te zostaną przekazane do odpowiedniego systemu kontroli importu (ICS).

Deklaracje te MUSZĄ być wypełnione przed przybyciem do portu. Złożenie tych dokumentów wygeneruje numer referencyjny, który będzie musiał być użyty po wypełnieniu GMR (referencji dot. przepływu towarów), który my nazywamy Port Pass. Jeśli nie wypełnią Państwo tych dokumentów przed przybyciem do portu, NIE otrzymają Państwo pozwolenia na wjazd do portu. Brak Port Pass, nie można podróżować!

Komplikacje dotyczące deklaracji bezpieczeństwa i ochrony

Obecnie obowiązują różne zasady deklaracji w zależności od trasy, z której Państwo korzystają. Deklaracje bezpieczeństwa i ochrony wymagają podania co najmniej dziewiętnastu informacji ze zgłoszenia celnego (C88), które importer/eksporter złoży. Jednakże, przewoźnik lub przewoźnik promowy jest odpowiedzialny za złożenie SSD, w zależności od tego, dokąd się Państwo udają.

Truck at port

Jeśli podróżują Państwo z firmą promową, która bierze na siebie odpowiedzialność za dostarczenie SSD, będą Państwo musieli wprowadzić dostarczyć wszystkie wymagane informacje dla ich systemu rezerwacji online i systemu ICS.

Jeśli jednak podróżują Państwo z francuskim lub irlandzkim przewoźnikiem promowym, przewoźnik będzie odpowiedzialny za złożenie odpowiedniej dokumentacji przed przybyciem do portu wypłynięcia. Zarówno francuscy jak i irlandzcy przewoźnicy będą wymagali różnych informacji i nie będą Państwo mogli zakończyć procesu rezerwacji, dopóki wszystkie dane nie zostaną dostarczone, przetworzone i nie otrzymają Państwo numeru referencyjnego. Oznacza to, że proces rezerwacji promów będzie bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek wcześniej.

Czy pomoc jest dostępna?

Obecny czas to okres wielu zmian i wiemy, że powodują one dodatkową presję, której nikt nie potrzebuje.

Na szczęście, nasi dobrzy przyjaciele z CustomsLink mają rozwiązanie dot. SSD, które może pomóc Państwu zaoszczędzić czas, stres i pieniądze.

Firma CustomsLink dysponuje platformą SSD Builder, która upraszcza ten proces, pozwalając Państwu na żądanie informacji od państwa klienta, które pomogą w wypełnieniu SSD online. CustomsLink jest również jednym z nielicznych pośredników celnych, którzy współpracują z do ICS. Oferują oni również usługę, w ramach której można dostarczyć kopię zgłoszenia wywozowego, oni zaś przekazują ją do Systemu Kontroli Importu w Państwa imieniu.

Zarejestruj się teraz w CustomsLink SSD Builder!

04 Grudzień 2020

Szukaj i rezerwuj

wt., 27 lut 2024
śr., 28 lut 2024
Potrzebna pomoc