CV i list motywacyjny dla kierowcy

CV i list motywacyjny - Kierowca ciężarowy

Prawdopodobnie słyszeliście to wiele razy, że przyzwoite CV jest początkiem drogi do sukcesu, niestety to prawda. Aby je napisać nie musisz być ekspertem w zakresie zatrudnienia. Istnieje wiele narzędzi, które mogą ci w tym pomóc. Gdy już posiadasz dobre CV będziesz mógł je ponownie użyć na swej drodze do sukcesu.CV i towarzyszący mu list motywacyjny jest szansą aby pokazać pracodawcy najlepsze umiejętności lub powiedzieć coś o sobie.Nie zawsze muszą to być umiejętności. CV jest środkiem do celu, służy również przybliżeniu pracodawcy twojej osoby, przedstawieniu się oraz ukazaniu doświadczenia, które posiadasz. Często osoba rekrutująca musi przejść przez setki CV, każde z osobna i dlatego twoje CV musi przedstawiać coś interesującego, dzięki czemu zostaniesz wpisany na krótką listę ludzi, do których zadzwoni lub zaprosi na rozmowę kwalifikacyjną. Chodzi o to aby dobrze się sprzedać oraz zrobić wrażenie na pracodawcy. Brzmi to monotonnie, ale niestety jest to prawda. W końcu wszyscy jesteśmy ludźmi i to nie komputer ani robot wybiera najlepsze CV tylko człowiek ,nawet w cyfrowym świecie, w którym żyjemy!

Co należy umieścić w CV? Nie ma jednego doskonałego wzoru CV, który wszyscy przestrzegają. W rzeczywistości liczy się przede wszystkim jakość, a nie ilość informacji.Zbyt dużo informacji w CV powoduje, że pracodawca nie jest w stanie wszystkich przeczytać lub zapamiętać. Prosto, zwięźle i na temat. To najważniejsze zasady, niezależnie od branży w jakiej pracujesz.Oto jak to zrobić:

Poniżej znajdziesz szablon do pobrania, który został wcześniej wykorzystany i zapewnił sukces w aplikacji o pracę. Ściągnij go i zastosuj do siebie. Podziel CV na sekcje takie jak:
DANE OSOBOWE- Twoje imię i nazwisko, adres oraz telefon. Nie ma potrzeby umieszczania daty urodzenia (aczkolwiek nie jest to błąd).
Komunikat osobowy- napisz coś o sobie np. gdzie obecnie pracujesz lub studiujesz. Być może nie pracujesz, ale nie ma potrzeby opisywania dlaczego. Zamiast tego, opisz swoje umiejętności oraz zainteresowania.
DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE- lista miejsc oraz opis stanowisk pracy na jakich wcześniej pracowałeś. Większość pracodawców wymaga 5 letniej historii zatrudnienia, jeśli jednak pracowałeś przez 10 lat umieść to w CV. Uczciwość i odpowiedzialność jest najlepszym rozwiązaniem .
Szkolenie i Edukacja- Nie musisz umieszczać tu wszystkich szkół czy kwalifikacji jakie osiągnąłeś(jeśli jest ich zbyt dużo!) Pomyśl o tych, które są najbardziej adekwatne do zawodu, który chciałbyś wykonywać oraz dadzą Ci przewagę.
OSIAGNIĘCIA-Nie musisz tam zamieszczać informacji o tym,że dwadzieścia lat temu przeszedłeś sprawdzian pływania na 10 metrów. Coś adekwatnego jak np. tytuł Kierowcy Miesiąca czy rozpoznanie wśród klientów na tle serwisu.Jeżeli nie posiadasz specjalnych osiągnięć nie wprowadzaj tej sekcji. Nie jest to wymagane. Jest to po prostu dodatek do twojego CV.
REFERENCJE- Zazwyczaj jesteś zobowiązany do przedstawienia dwóch osób, które mogą dać ci referencje aczkolwiek możesz przedstawić je również dopiero gdy dostaniesz pracę.

GENIUSZ GRAMATYKI Nie trzeba być geniuszem gramatyki by napisać dobre CV . Wystarczy kilka prób i pójście w odpowiednim kierunku aby osiągnąć sukces.Aby dać Ci przewagę załączamy szablon CV oraz listu motywacyjnego. Zostały one wcześniej wykorzystane i odniosły sukces w aplikacji o pracę.Pobierz je, zrób kopie,wypróbuj różne wersje- jedną bardziej opisową a inną postaraj się skrócić do minimum.

CV dla kierowcy przykład | List Motywacyjny dla kierowcy przykład

13 Kwiecień 2015

Szukaj i rezerwuj

czw., 30 cze 2022
pt., 1 lip 2022
Potrzebna pomoc