Co jest lepsze: zakup pojazdu czy leasing?

Podobne pytanie odnosi się do tych, którzy zamierzają nabyć nowy samochód do prywatnego użytku. Jednakże kluczową różnicą w przypadku vana czy ciężarówki jest przymus wielu rutynowych usług związanych z serwisowaniem i utrzymaniem . Z kolei leasing zaoszczędza nam wielu problemów poprzez comiesięczne płatności.

W skrócie więc, praca na własny rachunek niesie za sobą odpowiedzialność związaną z utrzymaniem pojazdu, zwłaszcza jeśli jest się właścicielem firmy transportującej towary.

W związku z tym, trzeba liczyć się z kosztami utrzymania pojazdu na drodze i jednocześnie dbać o to, by zlecenia transportowe przynosiły nam wystarczający zysk, który pozwoli zarobić na własne utrzymanie. Może się to okazać warte ponownego przemyślenia, co tak naprawdę będzie bardziej opłacalne. Możemy znaleźć się w sytuacji, że po rozliczeniu wydatków związanych z pojazdem, podatkami, a czasem przymusem naprawy, okaże się, że nasze finanse są poważnie ograniczone, a zysk zredukowany, wówczas trzeba będzie pomyśleć o środkach awaryjnych, które pozwolą nam na dalsze działanie firmy.

Bardziej korzystna opcja:

Z drugiej strony, atutem zakupu samochodu jest to, że pod koniec okresu obowiązywania umowy spłat ratalnych, od razu będziemy jego właścicielem i w ten sposób obniży nam to koszty operacyjne o kwotę miesięcznych spłat ratalnych.

Jeśli zatem masz wiarygodnego mechanika, który może pomóc w utrzymaniu vana lub ciężarówki na drodze – lub też sam/sama posiadasz wystarczające umiejętności – opcja kupna pojazdu może okazać się dla ciebie korzystniejsza, jeśli natomiast twoje umiejętności nie są wystarczające, leasing zdecydowanie będzie po twojej stronie.

Przeczytaj więcej na temat kierowców ciężarowych:

1.Elastyczność Kluczowym Słowem w Nowej Odsłonie Logistyki

2.Jakie są zalety bycia zawodowym kierowcą?

3.Bycie kierowcą zawodowym - Samozatrudnienie a Umowa Zlecenie

4. Co jest lepsze: zakup pojazdu czy leasing?

5.Kierowca- właściciel - czyli jak zacząć?

6.Wskazówki dla kierowców za granicą

7. Wymagania licencyjne dla kierowców w ruchu międzynarodowym

8. Kierowcy ciężarowi działają na skale międzynarodową

09 Kwiecień 2015

Szukaj i rezerwuj

pon., 26 wrz 2022
wt., 27 wrz 2022
Potrzebna pomoc