nieodpowiednie ciśnienie w oponach

Ciśnienie opon i jego wpływ na zużycie paliwa

Jak zredukować zużyciu paliwa w czasach wciąż rosnących kosztów operacyjnych?

Jest całkowicie oczywistym, że ceny paliwa obniżyły się znacząco, ale jak my operatorzy, kierowcy możemy zaoszczędzić na paliwie? Odpowiedź jest prosta, musimy upewnić się, że nasze ciśnienie w oponach utrzymane jest na odpowiednim poziomie.

20% paliwa zużwane jest aby pokonać opór otoczenia.Wyobraź sobie, że jest to jeden bak na każde pięć, które zapełnisz! Jeśli twoje opony nie są napompowane i prowadzisz to opór otoczenia wzrasta a tym samym koszty paliwa. Dla pojazdów komercyjnych są zdecydowanie wyższe.

Nieodpowiednie Ciśnienie w Oponach

Opona samochodowa z nieodpowiednim ciśnieniem w granicach 15% zużywa 6% więcej paliwa. Jest to zatem koszt ok. 700 złotych jeśli wydajesz na paliwo10 000 zł. rocznie. Przeprowadzona w Anglii ankieta ukazuje, że pojazdy komerccyjne w tym vany mogłyby zaoszczędzić ok. 65 000 funtów rocznie, a także znacznie zredukować emisję dwutlenku węgla o ponad 117 ton.

Koszt jaki ponoszą użytkownicy angielskich dróg jest równy 440 milionom funtów, co skutkuje stratą 370 milinów litrów paliwa.

Czy nie uważacie, że wszyscy powinniśmy poświęcić te 5 mnut i sprawdzić nasze ciśnienie opon? Myśle, że będzie to bardzo produktywnie wykorzystany czas.

*Źródło: Michelin Tyre PLC.

19 Luty 2016

Szukaj i rezerwuj

pon., 26 wrz 2022
wt., 27 wrz 2022
Potrzebna pomoc