Brytyjskie promy - znakomite rezultaty w 2015 roku

Brytyjskie promy - znakomite rezultaty w 2015 roku

Brytyjskie krajowe promy uzyskały najlepsze wyniki w porównaniu do tych irlandzkich czy z europy kontynentalnej.

Bilety na promy pasażersko-towarowe do Szkocji, na przykład Isle of Man, Isle of Wight czy Wyspy Normandzkie były najlepiej sprzedającymi się w tym roku biletami. Liczba pasażerów wzrosła do 16 m - to najlepszy od 4 lat wynik na tych trasach. Recesja w 2007 roku obniżała te cyfry przez wiele lat do 2011 roku, aż wszystko wróciło do normy, a nawet zmieniło się na lepsze.

Wightlink, operator promowy wyspy Isle of Wight oraz operator Cal Mac jednomyśnie przyznają, że zauważyli poprawę wyników sprzedaży nawet o 1.17 m czyli 6,9% więcej pojazdów.

Brytyjskie promy międzynarodowe także udowadniają swoją silną pozycję na rynku transportu morskiego

P&O Ferries oraz DFDS twierdzą, że liczba pasażerów dla obojga operatorów nie przestaje wzrastać. Jednakże pasażerowie jak również kierowcy towarowi. Jednakże pasażerowie jak i kierowcy towarowi wybierali alternatywne trasy do Dover-Calais z oczywistych powodów, co spowodowało pozytywny wzrost o 3,4% dla Brittany Feries.

Trasy na morzu północnym operowane przez P&O Ferries, Stenaline oraz DFDS stwierdzają jednomyślnie, że ich liczby nie maleją aczkolwiek pozostają na tym samym poziomie co w poprzednim roku.

Brytyjskie media zaanonsowały wzrost na rynku potwierdzając tym samym siłę i stabilność rynku, pomimo sytuacji politycznej, kryzysu w Calais czy zmian i problemów kulturowych. Bez wątpienia w 2015 roku przeszliśmy przez falę zamieszania i chaosu, w szczególności podczas ostatniego lata, gdy policja w Kent wprowadziła Operację Stack budując tym samym większe natężenie ruchu pojazdów.

2015 rok rozpoczął się serią niepewności dla brytyjskiego rynku cargo po wprowadzeniu nowych praw legislacyjnych przez Unię Europejską, których celem było zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. W 2014 roku wielu operatorów unowocześniło oraz odrestaurowało swoje promy w związku z dyrektywą siarkową MARPOL (zobacz naszą infografikę- MARPOL).

Zaczynamy drugi kwartał 2016 i niewątpliwie wiadomo, że czeka nas coraz więcej wyzwań - czy będą to poważniejsze problemy takie jak wojna w Syrii czy może kolejne problemy z emigrantami czy też Wielka Brytania odejdzie z Unii Europejskiej.

*Źródło : 2015 “Ferrystat” - IRN Research

17 Luty 2016

Szukaj i rezerwuj

śr., 28 wrz 2022
czw., 29 wrz 2022
Potrzebna pomoc