Cork Port

Brittany Ferries ogłosiłozimowy rozkład Irlandia<> Hiszpania

W kwietniu, Brittany Ferriesogłosiłonową trasępromówna trasieCork -Santander. Dzięki swojej popularności została ona teraz poszerzona o zimowy rozkład żeglarski, aby zaspokoić rosnący ruch pojazdów ładunkowych i komercyjnych na trasie Irlandia <> Hiszpania.

W nowym rozkładzie Connemara będzie opuszczać Cork w poniedziałki i piątki o 23:30 i przypływać do Santander o 8 rano w środę i niedzielę.

Nowy rozkład oznacza, że Brittany Ferries po raz pierwszy zaoferowało całoroczną i pełnowymiarową usługę poza Irlandią. W marcu 2019 roku zostanie wznowiona ich trasa Cork <> Roscoff (która działa już 40 lat). Rozkład został wprowadzony w celu lepszego zaspokojenia potrzeb irlandzkich przewoźników.

Dyrektor ds. ładunków w Brittany Ferries, Simon Wagstaff, wyjaśnił;

"Konsultowaliśmy się z przewoźnikami, którzy jednomyślnie chcieliby zobaczyć późniejsze wieczorne wyjazdy, aby mieć czas na podróż do portu, co z kolei umożliwia wcześniejsze wyruszenie w dalszą podróż w Santander. Niepewność związana z Brexitem jest stale obecna. Nasza nowa usługa zapewnia gwarantowane połączenie dla eksportu ładunków z Irlandii bezpośrednio do Europy kontynentalnej, pozwalając przewoźnikom towarowym i pasażerom ominąć brytyjski i francuski most lądowy do Hiszpanii. Początek zmiany rozkładu jest obiecujący, ale czas wszystko pokaże."

CCO Port w Cork, Conor Mowlds dodaje;

"Dane ładunkowe uzyskane do tej pory z użyciem usługi RoPax są bardzo zachęcające. Nowy rozkład pomoże nam zwiększyć dodatkowy ładunek w sezonie zimowym. Wraz z rozwijającymi się negocjacjami w sprawie Brexitu, opcja, w której przewoźnicy towarowi omijają brytyjski most lądowy, będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. Zobowiązujemy się do ścisłej współpracy z Brittany Ferries, aby zapewnić, że trasa ta nadal będzie sukcesem."

Zimowy rozkład będzie aktualny do 1. marca 2019 roku, z wyjątkiem świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

07 Styczeń 2019

Szukaj i rezerwuj

pt., 12 kwi 2024
sob., 13 kwi 2024
Potrzebna pomoc