PILNE INFORMACJE DOTYCZĄCE BRAKU POROZUMIENIA W SPRAWIE BREXITU

Brexit - Działaj Teraz! Pobierz Nasz Formularz Deklaracji Celnej

Jak zapewne wiesz, Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską w dniu 29. marca 2019 roku o godz. 23:00. Jest to znane jako „Brexit”.

Wielka Brytania i Unia Europejska ciężko pracują, aby uzgodnić okres przejściowy, który pozwoli firmom na przygotowanie się na moment, w którym Wielka Brytania ostatecznie opuści UE. Jednak dyskusje te nie zostały jeszcze zawarte w postaci porozumienia. Oznacza to, że w przypadku braku porozumienia, firmy będą musiały być gotowe do dostosowania się do procedur Światowej Organizacji Handlu (WTO), które będą miały wpływ na to, w jaki sposób producenci i przewoźnicy importują i eksportują towary.

Ze względu na zmianę zasad i porozumień po Brexicie, podczas wjazdu do Wielkiej Brytanii z towarami, klienci w UE będą musieli wypełnić dokumenty celne i deklaracje bezpieczeństwa. Wszyscy klienci będą musieli wypełnić zgłoszenie celne, a w przypadku towarów dostarczanych przez kierowców wraz z pojazdami, to przewoźnik będzie odpowiedzialny za wypełnienie danych dotyczących bezpieczeństwa.

W przypadku wysyłki bez osoby towarzyszącej, operator promowy uzupełni te dokumenty w twoim imieniu, ale przed wysyłką będziesz musiał podać mu dane ładunku, które są podobne do Wpisu Celnego. Te dokumenty deklaracji będą musiały zostać wypełnione PRZED wysyłką, chociaż może to ulec zmianie.

Jeśli jesteś PRODUCENTEM, informacje potrzebne do deklaracji celnej będą dostępne od osoby, która jest odpowiedzialna za import i eksport w twojej firmie.

Jeśli jesteś KIEROWCĄ, PRODUCENT/EKSPORTER (odbiorca) będzie odpowiedzialny za dostarczenie informacji wymaganych do dokumentów deklaracji celnej.

UWAGA: informacja ta MUSI zostać zgłoszona PRZED wysyłką. W przypadku Brexitu bez porozumienia, musisz być gotowy na te zmiany do godz. 23:00 czasu GMT, w dniu 29. marca 2019 roku.

Oto, jakie informacje mogą być wymagane przy składaniu deklaracji celnych.

DZIAŁAJ TERAZ! POBIERZ NASZ FORMULARZ DEKLARACJI CELNEJ

04 Marzec 2019

Szukaj i rezerwuj

śr., 10 sie 2022
czw., 11 sie 2022
Potrzebna pomoc